2022-04-08

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 96: Trzeba umieć się dogadać

0

Próby porozumienia bywają trudne, ale też zabawne. Każdy ponosi na tym polu porażki. Goście specjalni 96. odcinka „Gwiazd Kabaretu” - kabaret Smile z Lublina - biorą na warsztat właśnie ten skomplikowany proces i pokazują, że nić porozumienia bywa czasem tak cienka, że właściwie jej nie widać… Program prowadzi Robert Korólczyk, a o oprawę muzyczną dba nieodłączny Glam Quartet.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Komunikatywność
Dogadajmy się - oto uniwersalny temat, bo opowiada zarówno o demokracji, jak i o rozmowie z policjantem, który zatrzymuje za przekroczenie przepisów i zamierza ukarać wysokim mandatem. To opowieść o tym, jak to jest rozmawiać na trzeźwo z pijanym i jak to jest rozmawiać z trzeźwym, samemu będąc pijanym. A nawet opowieść o tym, jak to jest porozumiewać się z dziećmi lub z… publicznością! Kabaret Smile specjalizuje się w tej trudnej sztuce i zaprasza ludzi z widowni na scenę, a nawet stosuje zagrywki jak z meczów NBA, kiedy para z publiczności pojawia się na telebimie w serduszku i powinna się pocałować.

Smutne sprawy na wesoło
A komediowe odmiany dogadywania się przybierają na scenie różne formy. Poczynając od refleksji na temat lockdownu, która powinna być smutna, a jednak bawi publikę, przez kabaretową piosenkę o tęsknocie za publicznością i występami na żywo, aż po klasyczne kabaretowe skecze. W jednym Smile pokazuje, jak radzi sobie w kuchni oraz z dziećmi mężczyzna, którego żona zostawiła samego w domu. A drugi to wręcz klasyk nieporozumień, czyli wizyta online w ZUS-ie i potyczka z urzędniczką, dla której obsługa komputera to nie lada wyzwanie.

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze