2022-04-29

„Policjantki i Policjanci”: Porwani ukochani i groźna klątwa

0

Oglądaj odcinki 896, 897, 898, 899, 900 od 2 do 6 maja na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie serialu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 896
To nie koniec finansowych kłopotów Leny Kamińskiej. Okazuje się, że komornik zajął wypłatę policjantki i ledwie wystarczy jej pieniędzy na podstawowe potrzeby. Ania natomiast może zapomnieć o obiecanym obozie bokserskim. Czy Lena znajdzie wyjście z tej trudnej sytuacji?
Tymczasem na komendzie pojawia się kobieta, która zgłasza porwanie ukochanego. Porywacze wysłali na jej telefon komórkowy nagranie wideo z żądaniem okupu. Podczas przesłuchania wychodzi na jaw, że zgłaszająca zna swojego ukochanego jedynie korespondencyjnie… Policjanci podejrzewają oszustwo i próbę wyłudzenia pieniędzy. Niestety zakochana kobieta nie przyjmuje do wiadomości takiej wersji wydarzeń.
Tego dnia patrol piąty dostaje jeszcze sprawę nastolatka, który za pomocą profesjonalnych wytrychów otwierał szafki w galerii handlowej i kradł ich zawartość. Po rozmowie z rodzicami zatrzymanego okazuje się, że sprzęt był częścią tajemniczego prezentu.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 897
Starszy mężczyzna zgłasza zaginięcie młodej żony. Kobieta wyszła dzień wcześniej na spotkanie z koleżankami i do tej pory nie wróciła. Patrol siódmy rozpoczyna śledztwo od rozmowy z przyjaciółkami zaginionej. Okazuje się, że dziewczyny nie pamiętają dobrze, co stało się minionej nocy, bo impreza w klubie skończyła się narkotykowym odurzeniem. Góral i Zieliński ruszają do klubu, by szukać dalszych tropów w tej sprawie.
Tego samego dnia pani Halinka dokonuje obywatelskiego zatrzymania kieszonkowca. Mężczyzna woli spotkanie z policją niż dalszy kontakt z kobietą. Pani Halinka nie odpuszcza i prowadzi złodzieja pod same drzwi komendy, by dopilnować ujęcia winnego. Na komendzie natyka się na dawnego profosa, Adama, który bardzo jej imponuje swoim profesjonalizmem i stanowczością.
Tymczasem Nadia testuje Szymona. Przygotowuje dla niego romantyczną kolację. Teraz Zieliński musi postawić wyraźne granice.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 898
Trwają Mistrzostwa Polski w Bitwie na Słowa. Niestety okazuje się, że w niewyjaśnionych okolicznościach znika aktualny mistrz, który miał być gwiazdą wydarzenia. Organizatorzy wzywają policję, która ma zbadać okoliczności zajścia. Marek Korwicki, w dobrej kondycji mimo ostatniego postrzału, wraz z Natalią szuka jakichś śladów, które pomogłyby rozwiązać tę zagadkę. Głównym podejrzanym jest sceniczny rywal mistrza. Juliusz Poniatowski okazuje się fanem tego rodzaju występów i doskonale zna zaginionego mężczyznę. Czy Poniatowski będzie miał okazję pomóc w śledztwie?
Tego samego dnia patrol szósty ma jeszcze do rozwiązania sprawę blogera kulinarnego, który negatywnie ocenił jedną z restauracji. Właściciel postanowił na własną rękę rozwiązać problem. Policjanci odkrywają, że restaurator również ma swoje za uszami.
Natalia dostaje tajemniczą kopertę. Chociaż Kosta nie żyje, policjantka wciąż jest szantażowana. I tu do akcji znowu wkracza Korwicki i załatwia sprawę w swoim stylu.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 899
Pewna para zgłasza nękanie. Ktoś właśnie posmarował ich drzwi czerwoną farbą, prawie codziennie wydzwania domofonem o trzeciej w nocy i podrzuca obelżywe, wulgarne anonimy do ich skrzynki na listy. Niestety, sąsiedzi nabierają wody w usta - nikt nie potrafi pomóc policji, nikt nic nie widział. Jedyne podejrzenia, jakie mają poszkodowani, dotyczą ich byłych partnerów. Czy okaże się to właściwym tropem w śledztwie?
Patrol piąty interweniuje również w sprawie bójki pod sklepem. W konflikt zaangażowanych jest dwóch nastolatków, jak również ojciec jednego z nich. Sprawę rozwiązuje sklepowy monitoring, dzięki któremu ojciec zmienia zdanie na temat swojego dziecka.
Lena nadal jest w trudnej sytuacji finansowej. Policjantka przeżywa silny stres i znajduje niewłaściwe rozwiązanie dla ukojenia nerwów. Tymczasem Szulc bierze problemy Leny na swoje barki i postanawia znaleźć Konrada. Okazuje się, że były mąż Kamińskiej nie zrezygnował z wystawnego życia i nie ma żadnych wyrzutów sumienia. Komisarz Szulc sprawi, że Konrad zacznie się przejmować i zapragnie naprawić swój błąd.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 900
Na komendzie pojawia się tajemniczy mężczyzna rozprawiający o klątwie, jaka na niego spadła. Okazuje się, że to znany wróżbita, który przyjechał na swój występ do miasta i ukradziono mu samochód z wszystkimi narzędziami niezbędnymi w jego działalności. Patrol siódmy musi stanąć na wysokości zadania, by pomóc wróżbicie znaleźć zgubę i odwrócić klątwę.
Tego samego dnia wpływa zgłoszenie od pani Halinki, która zauważyła, że właściciel znanej wrocławskiej restauracji został pobity. Policjanci robią rozeznanie na miejscu. Okazuje się, że w lokalu pojawili się ludzie mafii z żądaniem haraczu. Patrol siódmy szykuje zasadzkę na gangsterów.
Tymczasem pani Halinka ponownie pojawia się na komendzie i tym razem ma wybuchową niespodziankę dla dyżurnego Jacka Nowaka.
Na koniec dnia służby, w którym policjantom udało się zamknąć wszystkie sprawy, po Górala przychodzi do pracy Jagna. Tam spotyka wróżbitę i korzysta z możliwości darmowej wróżby. Niestety, nie spodziewa się, że ta wróżba nieco namiesza w jej uczuciowym życiu.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.

Komentarze