2021-11-19

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 89: Zabawna podróż na Śląsk

0

Żarty, skecze i piosenki w gwarze śląskiej w wykonaniu rodowitych Ślązaków. Jedyne w swoim rodzaju poczucie humoru, ale też niezwykłe opowieści o pięknym regionie, który nie samymi kopalniami stoi. Kabaret Rak w roli gościa specjalnego, a urodzony w Rybniku Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów jako prowadzący 89. odcinek „Gwiazd Kabaretu”. Krajoznawcze doświadczenie komediowe.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Kabaret Rak to jeden z najstarszych polskich kabaretów. W swoim skeczu twórcy opowiadają o współczesnej Polsce z perspektywy... języka łacińskiego! Prawdziwi z nich poligloci, a przy tym wytrawni znawcy różnych profesji! No i języka, bo temat kolejnego skeczu stanowi właśnie język, a konkretnie poprawność językowa. W końcu już w czytankach dla przedszkolaków nie jest z nią najlepiej. A to dopiero początek...

Wśród tematów pojawiają się również bystre śląskie dzieci oraz ciężka śląska kuchnia, która zmusza Ślązaków do wzmożonej aktywności. W końcu trzeba jakoś zrzucić nadmierne kilogramy. A do każdego skeczu jest też tematycznie dopasowana piosenka przy akompaniamencie niezawodnego Glam Quartetu. Rak to porządny kabaret z tradycjami co się zowie!

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze