2024-05-07

Nowa postać w „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. Kto to?

0

Do obsady hitu Czwórki dołączył mąż jednej z gwiazd serialu, Alżbety Lenskiej - Rafał Cieszyński. Grana przez nią funkcjonariuszka Zuzanna Wichura zaczyna spotkanie z nim od rękoczynów. A to tylko jedna z gorących scen w odcinku emitowanym 7 maja. Oglądaj „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.

Zaskakująca scena
W jednej ze scen serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”, w których Alżbecie Lenskiej partneruje jej mąż, Rafał Cieszyński, jej bohaterka, Zuza, wymierza mu znienacka siarczysty policzek. To niejedyna nietypowa scena, w jakiej zobaczymy znane aktorskie małżeństwo w odcinku emitowanym 7 maja, bo scenarzyści serialu jak zwykle zadbali o niespodziewane zwroty akcji i przewrotne rozwiązania.

Ogniste powitanie
Gościnnie występujący w serialu Rafał Cieszyński wciela się postać Pawła Radziwiłła, przystojnego policjanta z innego miasta, który pojawił się na wrocławskiej komendzie z prośbą o wsparcie. Jak się okazuje, Radziwiłła i Wichurę łączy tajemnicza przeszłość, która najwidoczniej pozostawiła u Zuzy silne emocje, które dają o sobie znać już od pierwszej chwili ich spotkania.
- Ty sobie chyba żartujesz - mówi na jego widok.
- O, cześć Wichura! - odpowiada Radziwiłł, nie podejrzewając nawet, co się święci.
- Cześć Pawełku - Zuza bierze duży zamach i policzkuje go z całej siły.
- Ale za co?! - zaszokowany mężczyzna wciąż trzyma się za policzek, gdy z gabinetu wychodzi komendant Kubis (Marek Włodarczyk).
- Coś tu się stało? - pyta naczelnik, widząc ich miny.
- Nieee, spotkałem starą znajomą i troszkę mnie zamurowało… - uśmiecha się czarująco Radziwiłł.
- A, to wy się znacie? To świetnie, bo będziecie dzisiaj razem pracować - oznajmia im Kubis.

  

Emocje na ekranie
Zuza jest wściekła, ale ze względu na chwilowe braki kadrowe Kubis nie może przydzielić Radziwiłłowi nikogo innego, a sprawa jest pilna. Ktoś próbował zamordować informatora Radziwiłła - Mirona. Sugeruje on, że za zamachem mógł stać jego dawny kolega z wojska - Kamilczuk, który w armii robił lewe interesy. Miron go zdemaskował i w efekcie mężczyzna trafił na kilka lat do więzienia. Kamilczuk obecnie pracuje jako prywatny detektyw i jak się okazuje, otrzymał nietypowe zlecenie związane z byłym kolegą z wojska. Wichura i Radziwiłł, wraz z technikiem kryminalistyki, Bolkiem Kowalskim (Tomasz Radawiec), jadą na miejsce zdarzenia. Panowie są najwyraźniej w doskonałej komitywie i wspominają wspólne akcje i imprezy, podczas gdy Zuza nie szczędzi im, a zwłaszcza Radziwiłłowi, docinków. Co takiego zaszło między nimi, że opanowana zwykle Wichura nie potrafi powściągnąć emocji? Wbrew pozorom nie to, czego można by się spodziewać. Odpowiedź będzie naprawdę zaskakująca, o czym będzie można się przekonać już 7 maja wieczorem.

  

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.