2024-03-27

Nowy śledczy w „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”. Kto to?

0

Elektryzujący zwrot akcji w hicie Czwórki i nowy policjant w zespole wrocławskiej komendy. Do grona śledczych dołączył Michał Garda, w którego wciela się Konrad Jałowiec. Kim jest Garda i z kim będzie prowadził sprawy oraz co skrywa jego tajemnicza przeszłość? „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce!

Nowa twarz w obsadzie serialu
Konrad Jałowiec to aktor znany z takich seriali jak „Pierwsza miłość”, „Sortownia” lub „Rodzina na Maxa”. W 16. sezonie „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” wciela się w postać, której prawdziwa tożsamość okazała się dużą niespodzianką. Poznaliśmy go jako Mroza, gangstera powiązanego z grupą handlarzy ludźmi, tymczasem w rzeczywistości był to działający pod przykrywką funkcjonariusz CBŚP – komisarz Michał Garda Jak rozwinie się jego wątek? W czyim życiu namiesza?

Niepokorny glina
Mróz to pseudonim, pod jakim Garda, wybitny ekspert w zakresie inwigilacji i dezinformacji, rozpracowywał grupę handlującą żywym towarem. Jego oficerem prowadzącym był Zachara. Kiedy Garda odkrył, że Zachara w rzeczywistości stoi po stronie gangsterów i ma swój udział w zyskach z handlu ludźmi, stał się dla niego zbyt niebezpieczny i miał zginąć. By ratować życie własne i innych zagrożonych osób oraz zdemaskować Zacharę, Garda musiał działać na własną rękę i złamać wiele przepisów, naraził się też wpływowym osobom w CBŚP. Wszystko to przekreśliło jego dalszą karierę w tej formacji, ale Kujawińska zaproponowała mu angaż na komendzie. Razem z Górską mają „posprzątać” po całej operacji i doprowadzić do zlikwidowania grupy handlarzy żywym towarem.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.