2024-05-02

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Tajemnice relacji

0

Oglądaj odcinki 799, 800, 801, 802 i 803 serialu od 6 do 10 maja na antenie Czwórki. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 799
Na komendę miejską trafia nietypowe zgłoszenie. Kobieta oznajmiła, że o danej godzinie w konkretnym miejscu dojdzie do morderstwa mężczyzny. Mundurowi jadą pod wskazany adres, ale mężczyzna, który miał być martwy, wciąż żyje i podczas rozmowy z funkcjonariuszami dopytuje o pewnego zagranicznego lekarza. Nieoczekiwanie wkrótce do policjantów trafia informacja, że wspomniany lekarz został znaleziony martwy. W ojczystym kraju pracował on w klinice dokonującej eutanazji i wygląda na to, że przybył do Polski, aby przeprowadzić kolejny, lecz tym razem nielegalny zabieg. Tymczasem Lipka mierzy się z problemami psychicznymi. Pomimo terapii jej zdrowie zdaje się pogarszać. I nikt nie zdaje sobie sprawy, do czego w tym stanie zdolna jest policjantka.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 800
Na komendę przybywa Paweł Radziwiłł i prosi Kubisa o pomoc. Ktoś próbował zamordować jego informatora - Mirona. Sam Miron sugeruje, że za zamachem mógł stać jego dawny kolega z wojska - Kamilczuk, który w armii robił lewe interesy. Miron go zdemaskował i w efekcie mężczyzna trafił na kilka lat do więzienia. Kamilczuk obecnie pracuje jako prywatny detektyw i jak się okazuje, otrzymał nietypowe zlecenie związane z byłym kolegą z wojska. Ze względu na chwilowe braki kadrowe Kubis przydziela Radziwiłłowi do współpracy Zuzę Wichurę. Dla policjantki nie jest to dobra wiadomość, ponieważ tę dwójką łączy tajemnicza przeszłość i nie jest ona podstawą budowania przyjaznych relacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 801
Chłopak zgłasza na policję, że porwano jego matkę. Kobieta nie pojawiła się w pracy. Nikt z jej znajomych również nie ma pojęcia, co mogło się z nią stać. Dla Walczaka sprawa wygląda na błahą, Wichura ma jednak wątpliwości, bo kobieta wyszła z domu bez portfela i telefonu, zostawiając do tego otwarte drzwi. Tymczasem w samochodzie na podziemnym parkingu zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Dodatkowo w jego aucie znajdował się pistolet. Zamordowany niedawno stracił pracę. I jak się wkrótce okazuje, zaginiona kobieta miała sporo wspólnego z odnalezionym na parkingu denatem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 802
Priorytetowym działaniem Kalickiej i Kłosa pozostaje poszukiwanie Łukasza Czapli. Atmosfera wokół sprawy gęstnieje, po tym jak Kopernik poinformował śledczych o zaginięciu innego dziecka. Obydwa przypadki łączy postać chłopaka w niebieskiej czapce, który jako ostatni miał styczność z zaginionymi. Dla Kujawińskiej ważniejsze jest jednak zidentyfikowanie, do kogo należała kość piszczelowa, którą odnaleziono obok rzeczy Łukasza. Jednocześnie śledczy muszą rozwiązać sprawę mężczyzny śmiertelnie potrąconego przez samochód. Nieżyjący prowadził dziennikarskie śledztwo dotyczące bandyckiego wywłaszczania mieszkań. Niewykluczone, że właśnie to było główną przyczyną jego śmierci.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 803
Sikor i Rosa muszą rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa. W piwnicy jednego z mieszkań odnaleziono zwłoki mężczyzny - Mateusza Brackiego, właściciela lokalu. Odkryto tam również ślady wskazujące, że w pomieszczeniu ktoś był więziony. I nie był to gospodarz. W toku postępowania wychodzi na jaw, że Bracki cierpiał na depresję i leczył się psychiatrycznie. Koleżanka z grupy terapeutycznej twierdzi, że Mateusz miał problem z narkotykami. I być może problem ten miał coś wspólnego z inną znajomą Brackiego. Śledczy nie zdążą jej jednak przesłuchać - kobieta popełniła samobójstwo. Tymczasem Lipka wraca do czynnej służby, aby wspólnie z Latoszek dorwać będącego wciąż na wolności Wangoga.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.