2024-04-26

„Policjantki i Policjanci”: Kto czerpie korzyści z krzywdy?

0

Oglądaj odcinki 1151, 1152, 1153, 1154 oraz 1155 od 29 kwietnia do 3 maja w Czwórce. Dwudziesty sezon przebojowego serialu, który opowiada o pracy i życiu policjantów, patrolujących ulice Wrocławia. Dynamiczne akcje, dramatyczne interwencje i dalsze prywatne perypetie głównych bohaterów. Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1151
Podczas patrolowania ulic policjanci Mikołaj Białach i Miłosz Bachleda dostają informację od swojego oficera dyżurnego o ataku nożem. Ciosy otrzymał mężczyzna w wieku około sześćdziesięciu lat. Poszkodowany jest w ciężkim stanie. Na miejscu patrol siódmy spotyka ratowników, którzy zabierają ofiarę do szpitala. Pogotowie wezwał właściciel piekarni, który zauważył nieprzytomnego mężczyznę przed swoim sklepem. Chwilę później na miejscu zjawia się małżonka zaatakowanego człowieka. Kobieta podejrzewa, że zamachowcem mógł być mężczyzna, który od dawna nachodził jej męża, i pokazuje zdjęcie podejrzanego w telefonie. Policjanci rozpoznają w nim przestępcę skazanego przed laty za napad z bronią w ręku... Tymczasem po służbie Białach nie może znaleźć kluczy do domu. Chwilę potem okazuje się, że drzwi jego mieszkania są otwarte. Mikołaj ostrożnie wchodzi do środka. Co takiego zastaje policjant we wnętrzu mieszkania?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1152
Policjanci z patrolu piątego dostają wezwanie dotyczące sąsiedzkiej kłótni. Sprawa jest o tyle poważna, iż jeden z sąsiadów oskarża innego o zabicie kilku kur i świń z hodowli. Na miejscu policjanci poznają szczegóły konfliktu. Okazuje się, że sąsiedzi sprzeczają się o kwestie politycznie. Jednak uśmiercenie zwierząt to już poważne przestępstwo. Zostają wezwane służby weterynaryjne, aby sprawdzić, czym otrute zostały zwierzęta. Oskarżony sąsiad do niczego się nie przyznaje, ale nie chce współpracować z policją. Ponadto ukradł jedną z martwych kur, na której żona ugotowała rosół. Chwilę później kobieta trafia do szpitala z objawami zatrucia. Lena właśnie przechodzi ciężki okres. Postanawia nie mówić o swoich problemach rodzinie.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1153
Pierwsza interwencja patrolu szóstego dotyczy incydentu na parkingu. Kobieta uderzyła drzwiami w samochód zgłaszającego i chciała odjechać bez słowa. Przy legitymowaniu dane personalne, które podaje sprawczyni, nie zgadzają się z dokumentami. Policjanci zabierają podejrzaną na komendę. Muszą przekonać się, z kim mają do czynienia i dlaczego zatrzymana podała fałszywe dane. Okazuje się, że jest to osoba poszukiwana, ubezwłasnowolniona przez męża z powodu zdiagnozowanej choroby psychicznej. Zatrzymana nie chce wracać do domu. Policjanci nie mają wyboru i powiadamiają jej opiekuna. Chwilę później na komendzie zjawia się mąż. Jednak sierżantowi Poniatowskiemu intuicja podpowiada, iż coś jest nie tak w tej sprawie. Juliusz postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Tymczasem Natalia czeka na ważną przesyłkę. Paczka trafia na komendę, ale chwilę później znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Funkcjonariuszka jest załamana.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1154
Patrol siódmy przyjmuje zgłoszenie o kradzieży znacznej gotówki. Poszkodowany pojawia się na komendzie. Ma ze sobą dowód w sprawie, czyli przebitą oponę od swojego auta. Mężczyzna dokładnie opisuje zdarzenie, podczas którego został okradziony, a także podaje rysopis podejrzanego o przestępstwo. Dzięki dokładnej relacji mężczyzny policjanci mają dobry punkt zaczepienia. Dodatkowo okazuje się, że to nie pierwszy przypadek kradzieży tuż po wizycie w banku. Funkcjonariusze rozpoczynają śledztwo od sprawdzenia okolicy tej instytucji. W śledztwie pomaga im kwiaciarka, która kilka razy widziała podejrzanych osobników kręcących się w tej okolicy. Patrol siódmy podczas rutynowych czynności odkrywa również, że sam poszkodowany popełnił przestępstwo, bo prowadzi biznes oparty na hazardzie. Mikołaj Białach i Miłosz Bachleda mają dzień pełen wrażeń. Niestety, po służbie wcale nie jest spokojniej.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1155
Pierwszą interwencję policjanci przeprowadzają w szpitalu. Zostali wezwani przez zaniepokojonego lekarza. Na oddział przyjęto chłopaka z przepalonym przełykiem. Poszkodowany zjadł jakąś bardzo ostrą mieszankę i nastąpiła reakcja alergiczna. Chwilę później do policjantów podchodzą młodzi ludzie, którzy twierdzą, że chłopak wziął udział w challenge’u i wygrał. Okazuje się, że jest on słynnym internetowym celebrytą. Lekarz prosi policjantów o ochronę celebryty przed prasą i fanami. Do tego zadania specjalnego wyznaczają sierżanta Juliusz Poniatowskiego. Niestety, policjant sam wciąga się w zawody i chwilę później zostaje kolejnym pacjentem szpitala. Patrol piąty postanawia zaś sprawdzić, kto tak naprawdę zarabia pieniądze na krzywdzie nastolatków.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.