2024-04-11

„Pomóż mi”: Kiedy brakuje wsparcia ze strony bliskich

0

W drugim sezonie policjanci od spraw nieletnich nadal mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią. Choć każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Zobacz, jakie historie przygotowali scenarzyści. Oglądaj „Pomóż mi” od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 w Czwórce.

„Pomóż mi” - odcinek 70
Piętnastoletnia Branka i jej rodzice Petar i Jovana Adamović są Serbami z polskimi korzeniami. Mieszkają w Polsce od trzech miesięcy i starają się o obywatelstwo. Rodzice dziewczyny pracują, a ona chodzi do liceum. Jest prześladowana przez rodzeństwo, które mieszka na tym samym osiedlu. Jagoda i Dawid Szejnarowie traktują młodą kobietę jak osobę niższej kategorii i chcą, żeby razem z rodziną wróciła do Serbii. Branka szuka pomocy u rodziców, ale ci nie czują się do końca u siebie i nie chcą awantur z sąsiadami. Dziewczyna z początku stara się przeciwstawić prześladowcom, ale w końcu nie wytrzymuje i dopuszcza się porwania Jagody i uwięzienia jej na dachu budynku.

„Pomóż mi” - odcinek 71
Kiedy umiera mama piętnastoletniej Toli, w jej poukładanym życiu zjawia się jej biologiczny ojciec i po dziesięciu latach chce odzyskać córkę. Nie zwraca uwagi na to, że dziewczyna wraz ze swoim ojczymem i dwiema przyrodnimi siostrami tworzą zgraną, kochającą się rodzinę. Nastolatka jest zmuszona wybrać między Grzegorzem, którego ledwo zna i który wpadał czasem na jej urodziny, a Robertem, który pełnił rolę jej ojca przez ostatnie dziesięć lat. Szantaż emocjonalny, który funduje jej biologiczny tata, sprawia, że Tola wbrew swojej woli porzuca przybrane rodzeństwo i ojczyma. Jednak prawda wychodzi na jaw. Czy Tola wróci do tych, których uważa za swoją prawdziwą rodzinę?

„Pomóż mi” - odcinek 72
W niewyjaśnionych okolicznościach znika 16-letni Kornel. Rodzice wyznają policji, że w ostatnim czasie podzielił się z nimi wątpliwościami co do swojej orientacji seksualnej. Konserwatywni rodzice nie przyjęli tego dobrze. Policjanci podejrzewają, że brak akceptacji syna był głównym powodem jego ucieczki z domu. Koledzy zaginionego aktywnie włączają się w akcję poszukiwawczą. W trakcie śledztwa okazuje się, że związek ze zniknięciem Kornela może mieć Robert, radykalny homofob, który od lat jest przyjacielem rodziny.

„Pomóż mi” - odcinek 73
W domu 16-letniego Norberta policja znajduje dużą ilość narkotyków. Jako że chłopak już wcześniej miał kłopoty z prawem, sąd zadecydował o umieszczeniu go w ośrodku wychowawczym. Chłopak twierdzi, że jest niewinny. Zeznaje, że już dawno temu zerwał z życiem przestępczym, żeby oddać się swojej nowej pasji - tatuowaniu. Na domiar złego, w ośrodku trafia na zorganizowaną grupę młodych przestępców. Czy Norbert da się ponownie wciągnąć w nielegalną działalność, czy też udowodni swoją niewinność?

„Pomóż mi” - odcinek 74
Wychowywany przez dziadków, szesnastoletni Adrian jest niezadowolony ze swojego niskiego wzrostu, nienaturalnie piskliwego głosu i nadwagi. Jego koledzy naśmiewają się z niego, nazywając go Mutantem. Adrian zaprzyjaźnia się ze szkolnym łobuzem Sergiuszem. Zaczyna palić, żeby obniżyć głos i dostać chrypy oraz za pośrednictwem kolegi kupuje w internecie leki na odchudzanie i hormon wzrostu. Przedawkowanie środków i zatrucie nikotyną sprawiają, że trafia do szpitala. Dziadkowie zaczynają rozumieć, jak poważnym problemem było dla Adriana opóźnione dojrzewanie. Jego problemem okazuje się niedostatek hormonów. Adrian podejmuje leczenie pod okiem lekarza i wraca do zdrowia.

„Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 w Czwórce.