2024-04-04

„Pomóż mi”: Niezrozumienie młodych i ich nietypowych pasji

0

W drugim sezonie policjanci od spraw nieletnich nadal mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią. Choć każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Zobacz, jakie historie przygotowali scenarzyści. Oglądaj „Pomóż mi” od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 w Czwórce.

„Pomóż mi” - odcinek 65
Szesnastoletni Paweł uwielbia się malować. W jego nietypowym hobby wspiera go dziewczyna - piętnastoletnia Ola. Z kolei Alicja, matka chłopaka, stara się wybić mu makijaż z głowy. Na tym tle w jego domu rodzinnym wybuchają regularne awantury. Niestety, również rówieśnicy nie dają mu spokoju. Paweł wchodzi w otwarty konflikt z Krzyśkiem, który chce odbić mu dziewczynę. Kiedy drugi nastolatek pada ofiarą pobicia, podejrzenie pada na dwóch osiedlowych chuliganów, których Ola, mająca dosyć nachalnego chłopaka, poprosiła o interwencję. Jednak sprawcą okazuje się zupełnie kto inny.

„Pomóż mi” - odcinek 66
Michał jest utalentowanym dzieckiem z trudnej rodziny. Ten dwunastoletni chłopak ma jedną pasję - teatr. Marzy o studiach aktorskich, karierze w filmie i telewizji. Jednak jego matka pije, a ojciec utrzymuje całą rodzinę z kradzieży. Kiedy tata zostaje aresztowany, nastolatek bojąc się, że on i siostry trafią do domu zastępczego, decyduje się sam zadbać o swoją rodzinę.

„Pomóż mi” - odcinek 67
Oskar Ragusiński ma szesnaście lat i cierpi na depresję. Nikt tego nie zauważa. Nikogo nie niepokoi, że chłopak snuje się bez humoru, że nie spotyka się z kolegami i nie chodzi na szkolne imprezy. Przeciwnie, rodzice cieszą się, że jest cichy, grzeczny i siedzi w domu nad książkami. Pierwsze problemy pojawiają się, gdy przynosi złe oceny i zaczyna zasypiać na lekcji. Rodzice jednak nie łączą tego ze straszną chorobą, jaką jest depresja. Stawiają synowi coraz większe wymagania, co tylko pogłębia jego zły stan. W końcu Oskar postanawia popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili ratuje go interwencja policji.

„Pomóż mi” - odcinek 68
Malwina choruje na padaczkę i astmę. Jej matka - Dorota skupia całą uwagę na pozyskiwaniu środków na leczenie córki ze zbiórek internetowych. Ich wspólny profil w mediach społecznościowych pada ofiarą hejtu, pozbawiając siedemnastolatkę przyjaciół. Malwina czuje się samotna i niezrozumiana, a chęć wyrwania się spod oka matki niemal doprowadza do tragedii.

„Pomóż mi” - odcinek 69
Siedemnastoletnia Marcela od lat zmaga się z bulimią, ma również skomplikowaną relację z matką. Dziewczyna należy do internetowej grupy wsparcia, której członkowie planują samobójstwa. Czy niespodziewane zdarzenie, które zmusi Marcelę do przypomnienia sobie, jak przebiegała od początku jej choroba, sprawi, że nastolatka zmieni swoje mrożące krew w żyłach plany?

„Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 w Czwórce.