2024-03-14

„Pomóż mi”: Duże pieniądze z narkotykami i przemocą w tle

0

W drugim sezonie policjanci od spraw nieletnich nadal mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią. Choć każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Zobacz, jakie historie przygotowali scenarzyści. Oglądaj „Pomóż mi” od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 w Czwórce.

„Pomóż mi” - odcinek 51
Julek od pewnego czasu ciągle imprezuje, non stop nie ma go w domu. Szczególnie nie podoba się to jego matce. Ojciec zaś uważa, że każdy chłopak powinien się wyszumieć. Prosi tylko syna, żeby nie zrobił z niego szybko dziadka. Julek ze swoim imprezowaniem stacza się coraz bardziej. Bierze coraz więcej narkotyków, w których szuka... ucieczki. Dopiero interwencja Maćka sprawia, że nastolatek po raz pierwszy otwarcie mówi, z czym ma problem i co go boli najbardziej. Jak mogą zareagować rodzice, kiedy poznają przyczynę brania narkotyków przez własne dziecko?

„Pomóż mi” - odcinek 52
Rodzice 16-letniej Mariki i 18-letniego Szymona pewnego dnia znikają. Początkowo nastolatki korzystają z wolności, ale ich przedłużająca się nieobecność zaczyna niepokoić starszego brata. W przeciwieństwie do niego zbuntowana dziewczyna korzysta z życia na całego. Kiedy nastolatek decyduje się zawiadomić policję, na jaw wychodzą rodzinne sekrety - wiecznie zajęci rodzice niedawno oboje stracili pracę, a adoptowana przez nich dwa lata wcześniej Marika uwikłała się w dziwną internetową znajomość, która przynosi jej duże zyski. Czy grozi jej niebezpieczeństwo ze strony jej tajemniczego wielbiciela? I co stoi za zniknięciem rodziców?

„Pomóż mi” - odcinek 53
17-letni Antek pochodzi z zamożnego domu. Pewnego dnia zaczynają się jego problemy z kradzieżami. Sprawa trafia na policję, a funkcjonariusze zwracają uwagę na ślady pobicia. Ojciec Antka, znany lekarz, jest sfrustrowany pogarszającym się zachowaniem syna. Między nim a matką chłopaka  dochodzi do konfliktów na tle sposobu, w jaki należy poradzić sobie z „buntem nastolatka”. Pewnego dnia Antek znika, a jedyną osobą, której może zaufać, jest jego dziewczyna, Tosia. Okazuje się, że ojciec, szanowany lekarz, był katem rodziny.

„Pomóż mi” - odcinek 54
Po nocnym napadzie na ośrodek dla młodocianych narkomanów z ośrodka znika 17-letni Wojtek Fura. Wszystko wskazuje na zemstę dilerów dopalaczy, którzy przez chłopaka stracili towar, a niektórzy trafili do więzień. Nastolatek nie kontaktuje się z rodziną, przesyła jedynie informację sugerującą, że planuje samobójstwo. Mimo starań nie jest w stanie uciec przed przeszłością. Nad zalewem przechodzień znajduje ubrania Wojtka. Okazuje się, że tylko upozorował swoje utonięcie. Nie jest w stanie opuścić rodziców i dziewczyny, którą kocha.

„Pomóż mi” - odcinek 55
16-letni Tomek mieszka na wsi. Całe życie pracował w gospodarstwie i był wykorzystywany przez przemocowego ojca. Chłopak jest zmęczony takim życiem. Jego rodzina jest zamożna, ale on nigdy nawet nie był na wakacjach - pomoc przy zbiorach była rodzinnym obowiązkiem co roku. Czy nastolatek wyrwie się spod opieki ojca tyrana i spełni swoje marzenia?

„Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 w Czwórce.