2024-03-07

„Pomóż mi”: Depresja i próby samobójcze jako żniwo hejtu

0

W drugim sezonie policjanci od spraw nieletnich nadal mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią. Choć każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Zobacz, jakie historie przygotowali scenarzyści. Oglądaj „Pomóż mi” od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 w Czwórce.

„Pomóż mi” - odcinek 46
15-letnia Zosia cierpi z powodu hejtu, jaki spada na nią w szkole. Jego powodem są odstające uszy. Rówieśnicy są bezlitośni. Nastolatka nie może już tego wytrzymać psychicznie i błaga rodziców, żeby opłacili jej operację plastyczną. Kiedy z powodów finansowych odmawiają, po kryjomu idzie do nielegalnej kliniki. Niestety, zabieg się nie udaje i dziewczyna zostaje oszpecona. Zosia nie chce powiedzieć, z kim poszła do kliniki, ani skąd wzięła pieniądze na zabieg.

„Pomóż mi” - odcinek 47
Mariusz i Ela wracają z pracy do domu i znajdują nieprzytomną córkę Natalię, która nafaszerowała się antydepresantami matki. Rodzice próbują się dowiedzieć, dlaczego ich córka to zrobiła, ale ona nie chce mówić. Okazuje się, że dziewczyna jest jedną z ofiar Damiana, który terroryzuje całą szkołę. Dyrekcja i nauczyciele są bezsilni. Chłopaka nie można w szybki sposób wyrzucić ze szkoły, a on nic sobie nie robi z groźby umieszczenia go w zakładzie poprawczym. W pewnym momencie dochodzi do napaści na Damiana, który po tym incydencie ląduje w szpitalu. Kto go pobił? Czy to zakończy proceder terroryzowania szkoły, do której uczęszcza nastoletni zwyrodnialec?

„Pomóż mi” - odcinek 48
Ola, której pasją jest język polski, czuje się poniżana i niedoceniana przez nauczycielkę. Kobieta jest doceniana zarówno przez uczniów, jak i rodziców - dzięki niej szkoła jest wysoko w rankingach. Od bliskich nastolatka słyszy tylko jedną radę: ucz się więcej. Pomimo że zarywa noce i tak dostaje co najwyżej trójki. Ola zaczyna się buntować, czym zraża do siebie całą klasę, która bardzo lubi sympatyczną panią. Jedyną osobą, która staje w jej obronie, jest Tobiasz, kolega z klasy. Któregoś dnia auto nauczycielki zostaje porysowane, a oskarżenie pada na Olę. Dziewczyna załamuje się i podejmuje próbę samobójczą.

„Pomóż mi” - odcinek 49
Piętnastoletni Olek jest gwiazdą szkolnej drużyny koszykówki. Jego rodzice ciężko pracują, żeby zapewnić mu godny start w dorosłe życie. Wszystko to jednak kosztem kontaktów z synem – nie mają dla niego czasu. Gdy zostaje kapitanem zespołu, pada ofiarą agresji zazdrosnego kolegi. Na domiar złego, w internecie zaczyna się nagonka na 15-latka – większość hejterskich wpisów wręcz zachęca go do popełnienia samobójstwa. Zaszczuty chłopak próbuje odebrać sobie życie. Na szczęście, próba okazuje się nieudana. Policjanci muszą ustalić, kto stoi za obrzydliwymi wpisami w sieci.

„Pomóż mi” - odcinek 50
Największą pasją 15-letniej Basi Łazarczyk jest aikido. Odnosi w tej dziedzinie sukcesy, jest bardzo ceniona przez swojego senseia Mariusza. Dziewczyna ma młodszego brata Szymka (13), który po rozwodzie rodziców zaczął sprawiać problemy wychowawcze. Niestety, matka rodzeństwa, Alicja, jest alkoholiczką, i nie jest w stanie zaopiekować się dorastającym synem, pomimo że dobrze radzi sobie w pracy, i na pierwszy rzut oka jest atrakcyjną, twardo stąpającą po ziemi kobietą. Cała odpowiedzialność za rodzinę spada na Basię. Nastolatka postanawia więc wyswatać trenera Mariusza ze swoją matką, aby zapewnić młodszemu bratu męski autorytet, którego tak mu brakuje. Czy Mariusz zakocha się w Alicji i zaopiekuje się rodziną Łazarczyków tak, jak sobie to wymarzyła Basia?

„Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 w Czwórce.