2024-03-21

„Pomóż mi”: Młodzi dorośli w obliczu dojrzałych problemów

0

W drugim sezonie policjanci od spraw nieletnich nadal mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią. Choć każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia. Zobacz, jakie historie przygotowali scenarzyści. Oglądaj „Pomóż mi” od poniedziałku do piątku o godz. 15:00 w Czwórce.

„Pomóż mi” - odcinek 56
Maja (16), dotąd poukładana i nie sprawiająca problemów wychowawczych, nagle zaczyna spożywać alkohol. Okazuje się, że ojciec dziewczyny zdradza jej matkę, o czym wie tylko ona i on. Skrywana tajemnica i nieradzenie sobie z emocjami prowadzi nastolatkę prosto do nałogu. Prawda okazuje się jednak bardziej skomplikowana - córka wykrada alkohol matce, skrytej alkoholiczce.

„Pomóż mi” - odcinek 57
Karol Niedzielski to najfajniejszy chłopak w szkole: jest wysportowany, przystojny, dowcipny, inteligentny i nigdy się nie poddaje. Jego młodsza siostra Ola choruje na ciężką odmianę raka, więc chłopiec nieustannie podnosi na duchu całą rodzinę i działa, organizując internetową zbiórkę na kosztowną operację w zagranicznej klinice. Kiedy pewnego dnia nastolatek znika, wszyscy są zaskoczeni. Przecież to niemożliwe, żeby ktoś taki jak on miał problemy. Ani rodzice Karola, ani też jego siostra, przyjaciel i dziewczyna nigdy nie byli w stanie dostrzec, że pod maską uśmiechniętego młodego mężczyzny ukrywa drugie, ciemniejsze oblicze... Czy teraz uda im się zapobiec najgorszemu?

„Pomóż mi” - odcinek 58
Kiedy Anka oznajmiła rodzicom, że jest lesbijką i spotyka się z dziewczyną, w której się zakochała, ci uznali, że to chwilowy wybryk szesnastolatki i liczą, że za chwilę jej to przejdzie. Otrzeźwienie przyszło dopiero w momencie, w którym partnerka córki okazała się oszustką i wyszło na jaw, że nastolatka nie była jej pierwszą ofiarą. Do dorosłych dotarło, że gdyby poważnie porozmawiali z córką o jej miłości, wcześniej odkryliby cały spisek i oszczędziliby młodej kobiecie cierpienia.

„Pomóż mi” - odcinek 59
Marysia (16) jest pozornie bezproblemową, przykładną córką i uczennicą, zaangażowaną w opiekę nad swoim młodszym, autystycznym bratem - Tadeuszem (13). Życie całej rodziny w zasadzie kręci się wyłącznie wokół opieki nad młodszym synem. Kiedy dziewczyna zaczyna być prześladowana przez koleżanki i kolegów w skateparku, na jaw wychodzi jej skrywana tajemnica…

„Pomóż mi” - odcinek 60
Matylda (17) wróciła niedawno z rodzicami z kilkuletniego pobytu za granicą. Dziewczyna ma trudności z aklimatyzacją, a jej rodzice są w trakcie burzliwego rozwodu, ale nadal mieszkają w jednym domu, co powoduje wiele konfliktów. Nastolatka nie ma przyjaciół, którzy mogliby ją wesprzeć. Pewnej nocy poznaje Sandrę, streetworkerkę, której zwierza się ze swoich problemów - zatajając jednak jeden, najbardziej niebezpieczny.

„Pomóż mi” od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 w Czwórce.