2024-02-09

„Uroczysko”: Pomocna dłoń. Czy można ufać własnemu bratu?

0

Oglądaj odcinki 39, 40, 41 i 42 serialu od 12 do 15 lutego w Czwórce. Śledź działania policjantów z urokliwego miasteczka rozwiązujących kryminalne zagadki i tropiących zbrodnie, a także wątki z ich życia prywatnego oraz miłosne perypetie. „Uroczysko” od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00.

„Uroczysko” - odcinek 39
Wchodząc rankiem na komendę, Zuza nie spodziewa się, że dłoń, która ją przywita, będzie... martwa i odgryziona. Policjanci zakasują rękawy, aby odnaleźć jej właściciela oraz nadawcę makabrycznej przesyłki. Swą rękę będzie musiała również oddać przyszła panna młoda. Niestety nie temu, którego kocha. Jej romska rodzina z tradycjami ma bowiem wobec dziewczyny zupełnie inne plany. Czy złamane na pół serce Vity może doczekać się szczęśliwego zakończenia? A może w tym przypadku będzie można mówić o miłości na zabój? Komisarze próbują powiązać zabezpieczone ślady z zaginięciem młodego żołnierza, który miał wrócić na przepustkę do domu. W śledztwie pojawiają się też kolejne tropy. Na jeden z nich, dzięki swej precyzji i pewnej gazecie dla dorosłych, wpada Olek.

„Uroczysko” - odcinek 40
Filip spotyka się z Halikiem, dawnym przyjacielem swojego ojca. Ma nadzieję, że ten pomoże mu w rozwikłaniu zagadki tragicznej śmierci swojej mamy. Tymczasem sprawa prowadzona przez policjantów dość mocno się komplikuje. Doktor Kłys skrupulatnie składa w całość odnalezione w lesie szczątki mężczyzny. Szkieletowi brakuje jedynie... ręki. Swoją dłoń pokaże starej cygance Agata, która wraz z Filipem zostanie zaproszona na romskie wesele. Co powiedzą staruszce linie papilarne pani komisarz? Wróżba może być niezwykle celna. Ziomecki przerwie niespodziewanie uroczystość i prawda wyjdzie w końcu na jaw. Nie każda jednak, bo tą, która dotyczy brata Zuzy, Olek skrzętnie ukryje.

„Uroczysko” - odcinek 41
Olek doprowadza do księdza Marka pewnego wolontariusza, który musi odpracować swoje winy. Tymczasem dla zabójcy nauczyciela z miejscowego liceum kara jest dużo cięższa. Trzeba tylko złapać sprawcę. Tymczasem do Uroczyska przyjeżdża znana pisarka. Szukając natchnienia dla swojej nowej powieści, staje się świadkiem wydarzeń związanych z prowadzonym śledztwem. Policjanci ustalają przybliżoną godzinę zgonu, zabezpieczają też narzędzie zbrodni, ale wcale nie są bliżej ujęcia mordercy. Dla patologa sprawa wydaje się dość dziwna, bo wszystko wskazuje na to, że ktoś chciał zadbać o ofiarę i zapewnić jej komfort. Kto zabił ukochanego „psora”? Filip dostaje od Halika akta prowadzonego niegdyś dochodzenia oraz zdjęcie człowieka, który może mieć wiele do powiedzenia w sprawie śmierci pani Ziomeckiej.

„Uroczysko” - odcinek 42
Kontynuacja śledztwa w sprawie zabójstwa nauczyciela z miejscowego liceum. Tymczasem gangster zaprzecza, że miał cokolwiek wspólnego z pożarem, w którym zginęła matka Filipa. Komisarz Ziomecki nie ma wątpliwości, że przestępca kłamie. W szpitalu trwa walka o życie nastoletniej Klaudii, która, jak zeznają świadkowie, bardzo ciężko przeżyła śmierć swojego nauczyciela. Policjanci próbują ustalić, kto kryje się za morderstwem profesora i usiłowaniem zabójstwa jego uczennicy. Czy to na pewno jedna i ta sama osoba? Pisarka Simona Szulc odnajduje w Uroczysku wenę i świetny materiał na swoją książkę. Tymczasem brat Zuzy pisze dla siebie czarny scenariusz i zostaje złapany przez swoją siostrę na gorącym uczynku.

Uroczysko od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.