2024-02-02

„Uroczysko”: Martwy sąsiad, ochrona świadka i gra o życie

0

Oglądaj odcinki 35, 36, 37 i 38 serialu od 5 do 9 lutego w Czwórce. Śledź działania policjantów z urokliwego miasteczka rozwiązujących kryminalne zagadki i tropiących zbrodnie, a także wątki z ich życia prywatnego oraz miłosne perypetie. „Uroczysko” od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00.

„Uroczysko” - odcinek 35
Ślepe posłuszeństwo wobec zbrodniczych rozkazów? Tak, to możliwe. W tym szokującym teście osobowości ktoś okazuje się mistrzem, a ktoś inny uczniem. Natomiast ofiara eksperymentu profesora Milgrama będzie błagać o litość. Nadaremnie. Przed Ziomeckim i Wilczewską trudne śledztwo. Biorą udział w wyrafinowanej grze o życie, aby uratować kolejne osoby. Świeżo wykopany grób to nie przypadek... W przeciwieństwie do romantycznej randki Agaty i Michała. Czy ktoś ją może zakłócić?

„Uroczysko” - odcinek 36
Olek w końcu zasłużył sobie na uwagę Zuzy. Prawie przypłacił to życiem, ale było warto. Tymczasem, gdy roztrzęsieni studenci znajdują ciało swojego profesora, dr Laura mówi wprost: ten człowiek usmażył się przed śmiercią. Kim jest charyzmatyczny morderca i co wspólnego ze sprawą ma bliska sercu naukowca doktorantka? Przesłuchania prowadzone przez Agatę i Filipa eliminują kolejnych podejrzanych. W śledztwo wtrąca się nieustannie, zaangażowany politycznie, Starosta. Zarzuca policjantów pytaniami o sprawcę zabójstwa i jego motyw. Gdyby tylko komisarze mogli przewidzieć bieg tragicznych wydarzeń przy pomocy szklanej kuli.

„Uroczysko” - odcinek 37
Między śledczymi a mordercą zaistnieje w tej sprawie pewnego rodzaju chemia... Gdy starsza pani odnajduje w mieszkaniu ciało martwego sąsiada, wie, że za wszelką cenę musi chronić jedynego świadka tego zdarzenia. Polly jest dość gadatliwa, a to nie podoba się zabójcy, który nie chce dopuścić do jej przesłuchania. Policjanci również, choć z lekkim wahaniem, podejmują się ochrony naocznego świadka. Przeszukania, prowokacje, próba odblokowania telefonu, wykonanie repliki narzędzia zbrodni - śledczy zrobią wszystko, żeby ująć sprawcę. Czarna, niczym tajny agent, sprzeda Agacie kilka cennych informacji na temat doktora Michała Surowca.

„Uroczysko” - odcinek 38
Ciąg dalszy śledztwa z niecodziennym świadkiem koronnym. Jeden z przesłuchiwanych twierdzi, że korporacje zmieniają ludzi w niewolników. Filip z Agatą muszą ustalić, co jest w stanie zrobić człowiek tak bardzo im podporządkowany? Na komendę zawita Edward, ojciec Filipa i wręczy Agacie wizytówkę pewnego policjanta. Dzięki sprawnej reanimacji Olka Polly zostaje na czas dowieziona do doktora Kłysa. Policjanci będą przekonani, że historia Polly na tym się kończy. Okazuje się jednak, że nie doceniają wiedzy najważniejszego świadka. Szybko orientują się, że popełnili błąd i czekają na mordercę w ukryciu, z otwartymi ramionami. A kuku!

Uroczysko od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.