2024-01-12

„Uroczysko”: Dzieła sztuki, list, pożar i tajemnica spowiedzi

0

Oglądaj premierowe odcinki 23, 24, 25 i 26 serialu od 15 do 18 stycznia w Czwórce. Śledź działania policjantów z urokliwego miasteczka rozwiązujących kryminalne zagadki i tropiących zbrodnie, a także wątki z ich życia prywatnego oraz miłosne perypetie. „Uroczysko” od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00.

„Uroczysko” - odcinek 23
Na plebanii w Uroczysku pojawiają się... kolekcjonerzy dzieł sztuki. Szukają dla siebie czegoś wyjątkowego. Dzień wcześniej, na dwa tygodnie przed zwolnieniem ucieka z więzienia Konrad. Niestety, nie kończy się tylko na liście gończym za zbiegiem. Ziomecki i Wilczewska mają do sprawdzenia wiele tropów, zanim zabójca wpadnie w ich ręce. Filip obiecuje zamknąć jeden z etapów swojego życia, podczas gdy Agata zostaje zaproszona na miłą kolację.

„Uroczysko” - odcinek 24
Ziomecki i Wilczewska kontynuują śledztwo w sprawie morderstwa, które ma związek z wizytą na plebanii w Uroczysku kolekcjonerów dzieł sztuki. Intryga zaczyna układać się w jedną całość. Patolożka bada dostarczone do niej ciało martwego mężczyzny. Zwraca uwagę na szczególną rzecz, która może okazać się kluczowa w dochodzeniu. Gdy Zuza z Olkiem alarmują o pożarze w opuszczonym budynku, jeszcze nie wiedzą, czyje zwęglone zwłoki przekazują do prosektorium... Kordas szuka Filipa, bo chce mu wręczyć coś, co odnaleziono podczas remontu jego rodzinnego domu. W trakcie śledztwa Agata poznaje w szpitalu mężczyznę, który zawraca jej w głowie. Czy na tyle, żeby spędzić z nim noc pod gwiazdami?

„Uroczysko” - odcinek 25
Ksiądz Marek otwiera starą, zakurzoną szkatułkę, znalezioną pod podłogą domu Ziomeckich i ledwie opanowuje emocje. Czeka, aby pokazać jej zawartość bratu, a przed Filipem kolejne śledcze wyzwanie. Miejsce wypadku samochodowego nie wygląda wprawdzie podejrzanie, ale Agata upiera się, że śmierć młodego mężczyzny nie nastąpiła w wyniku tej kraksy. Wątpliwości, jak zawsze, spróbuje rozwiać policyjny patolog - dr Laura Kłys. Cztery wypadki samochodowe na prostej drodze, czterech martwych mężczyzn i brak śladów hamowania! Trzy punkty dla Zuzy za rzut do kosza, mały chłopiec i jeden niebieski plecaczek. W tej zagmatwanej wyliczance liczą się sekundy.

„Uroczysko” - odcinek 26
Ziomecki i Wilczewska są coraz bliżej rozwiązania sprawy tajemniczych wypadków samochodowych. Czy motywem domniemanych zabójstw mogła być zemsta? Jeśli tak, to bardzo słodka. Policjanci próbują ustalić, kto stoi za śmiercią kierowców i jaki jest klucz doboru ofiar. Dużo w tym śledztwie niewiadomych. Ksiądz Marek dysponuje pewną wiedzą, ale nie chce zdradzić tajemnicy spowiedzi. Natomiast Filip i Agata, przeszukując podejrzane mieszkanie, odnajdują w szafie skrytkę, a matka braci Ziomeckich zostawia w szkatułce tajemniczą kopertę z hasłem: „Otworzyć, jak coś mi się stanie”. Czy te słowa pomogą w rozwiązaniu zagadki jej śmierci? Tymczasem policjanci muszą rozwikłać rysunkowy rebus wykonany dziecięcą ręką.

Uroczysko od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.