2023-12-29

„Uroczysko”: Egzekutor wymiaru sprawiedliwości czy morderca?

0

Oglądaj premierowe odcinki 15, 16, 17 i 18 serialu od 1 do 4 stycznia w Czwórce. Śledź działania policjantów z urokliwego miasteczka rozwiązujących kryminalne zagadki i tropiących zbrodnie, a także wątki z ich życia prywatnego oraz miłosne perypetie. „Uroczysko” od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00.

„Uroczysko” - odcinek 15
Gdy pojawia się człowiek w masce i z karabinem maszynowym w ręku, to nie wróży dobrze. Komisarze Ziomecki i Wilczewska muszą odkryć, kto jest sprawcą egzekucji w Uroczysku. To niełatwe, zwłaszcza że w ich śledztwo wtrącają się agenci z wrocławskiego biura kryminalnego. Tymczasem w miasteczku pewna para obchodzi huczne zaręczyny i planuje ślub. Ojciec przyszłej panny młodej jest zadowolony... Widok rodzinnego domu budzi w Filipie trudne wspomnienia. Czy zechce podzielić się nimi z Agatą?

„Uroczysko” - odcinek 16
Agenci z wrocławskiego biura kryminalnego kontynuują śledztwo w sprawie morderstwa w Uroczysku, które wyglądało jak egzekucja. Komisarz Ziomecki jest coraz bardziej zirytowany - nie można tu mówić o współpracy. Gdy w ręce policji trafia kompromitujące nagranie, ekipa z Uroczyska próbuje ustalić, kto szantażuje niewiernych mężów. Miłość od pierwszego wejrzenia nie kończy się dobrze. Jedno z zakochanych opuszcza miasteczko w kajdankach. Nocleg w Częstochowie może dostarczyć Filipowi i Agacie kolejnych niezapomnianych wrażeń. Czy jedno małżeńskie łóżko we wspólnym pokoju hotelowym to przypadek?

„Uroczysko” - odcinek 17
Żaden z Harleyowców nie mógł przypuszczać, że tu, w Uroczysku skończy się podróż jednego z nich. Doszło do tragedii. To zbrodnia „overkill” - patolożka dr Laura Kłys nie ma wątpliwości, badając ciało ofiary. Policjanci muszą ustalić, jaki motyw miał ten, kto się jej dopuścił. Na własną rękę wymierzył sprawiedliwość? Ziomecki i Wilczewska są o krok od ujęcia sprawcy, ale kolejny trup krzyżuje im plany zamknięcia dochodzenia. Tymczasem więzi między Agatą i posterunkową Zuzą zacieśniają się. Gdy młoda policjantka przychodzi do szefowej ze łzami w oczach, ta nie waha się ani chwili i śpieszy z pomocą.

„Uroczysko” - odcinek 18
Ziomecki i Wilczewska kontynuują śledztwo w sprawie śmierci Harleyowca. Autopsja ciała martwego mężczyzny daje jednoznaczny wynik. Patolog dr Laura Kłys jest przekonana, że zabójca z furią zaatakował ofiarę tępym narzędziem. Jak się okazuje, chęć zemsty może uczynić z człowieka mordercę. Czarna daje jednak głowę, że żaden z podejrzanych nie byłby w stanie zabić. Kim dla sprawcy jest dziewczynka z paszportowego zdjęcia? Policjanci mają nadzieję, że zabezpieczona pamiątka z bierzmowania pomoże w rozwiązaniu tej zagadki kryminalnej. Filip obiecuje Kordasowi sprzedaż swojego rodzinnego domu. I choć targają nim silne emocje, decyzja wydaje się być ostateczna. Komisarz ma w tym jakiś plan...

Uroczysko od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.