2024-01-25

„Łowcy skarbów. Kto da więcej”: Tysięczny przedmiot w show

0

W programie przedmioty i ich historie ożywają na oczach widzów, licytacje mogą przyprawić o zawrót głowy, a w studiu goszczą ciekawi ludzie o niezwykłych pasjach i fascynującej wiedzy. Świat unikatów w Czwórce przekroczył magiczną liczbę tysiąca skarbów! Zobacz emisję „Łowcy skarbów. Kto da więcej” 1 lutego w czwartek o godz. 18:00.

Jubileuszowy unikat 
Show prowadzi Krzysztof Ibisz i już na starcie zaprasza do obejrzenia tysięcznego skarbu w programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Do studia Czwórki przywiozła go pani Ewa z Warszawy. Należą do niej dwie nietypowe białe lampki nocne pochodzące z Belgii. Właścicielka kupiła je na popularnym portalu internetowym. O historii projektu i producenta, stanie zachowania obiektów i ich wartości opowiada Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, oraz wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Z ekspertyzy i rozmowy ze sprzedającą widzowie mogą dowiedzieć się, że lampki datowane są na lata 70. i 80. Występowały także w innych kolorach: czerwonym i pudroworóżowym.

Powód do dumy
- Cała ekipa programu świętuje, bo jest to tysięczny przedmiot w programie, gratulujemy wam takiej pracy - mówi Krzysztof Ibisz przy okazji rozmowy z kupującą. Dodatkowo zachęcił kamerzystów do pokazania kulisów ich pracy. - Zróbmy to, pokażmy, jak wygląda zaplecze, kiedy kręcimy nasz program. Sama sprzedająca także wykorzystuje ten fakt, aby wylicytować za lampki jak najwyższą kwotę. - Tysiąc złotych za tysięczny przedmiot? - pyta pani Ewa, stojąc przed Łowcami i zachęcając ich do sięgnięcia po portfele. Ile faktycznie są gotowi zapłacić za ten skarb i komu przypada do gustu?

Łowcy biorący udział w aukcjach
Martyna Kupczyk - architekt zawodowo i w programie „Nasz nowy dom”;
Arkadiusz Woźniak - pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio;
Paweł Papaj- znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów;
Łukasz Barucha - właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage;
Marcin Ciężarkiewicz - od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka