2023-10-27

„Policjantki i Policjanci”: Podejrzane miejsca przestępstw

0

Oglądaj odcinki 1086, 1087, 1088, 1089, 1090 od 30 października do 3 listopada w Czwórce. Co nowego w serialu opowiadającym o pracy i życiu funkcjonariuszy patrolujących ulice Wrocławia? Które wątki mogą skraść serca widzów hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1086
Patrol szósty dostaje wezwanie w sprawie ciężkiego pobicia. Na miejscu policjanci przekonują się, że ofiara została pocięta maczetą lub tasakiem. Miejsce zbrodni jest całe we krwi. Ranny mężczyzna trafia do szpitala. Natalia i Marek udają się tam, by uzyskać jakieś informacje od lekarzy. W sali szpitalnej spotykają kolegę poszkodowanego, który wyjaśnia, że ranny jest kibicem jednego z klubów piłkarskich i miał „ustawkę” z kimś z przeciwnej drużyny. Policjanci rozpoczynają poszukiwania człowieka, o którym mówił kolega ofiary. Od matki podejrzanego dowiadują się, że musiał on pilnie wyjechać. Dla patrolu szóstego to fakt dodatkowo go obciążający. Policjanci dają znać oficerowi dyżurnemu, by skontaktował się z prokuraturą i uzyskał czasowy zakaz opuszczania kraju dla podejrzanego.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1087
Podkomisarz Miłosz Bachleda i aspirant sztabowy Mikołaj Białach ruszają do nocnego klubu, w którym doszło do aktu wandalizmu. Na miejscu rozmawiają z właścicielem, który opisuje im szczegóły zajścia. Ktoś doszczętnie zdemolował klub podczas godzin zamknięcia. Sprawca musiał mieć klucz, jako że zamek nie jest uszkodzony. Właściciel nikogo nie podejrzewa, jednak dla policjantów podejrzanymi są jego bliscy współpracownicy. Jeden z barmanów zeznaje, że dzień wcześniej pojawił się w klubie człowiek z nożem. Policjanci z patrolu siódmego sprawdzają również ten trop i szukają świadków zajścia. W międzyczasie trwają poszukiwania Nano - syna osadzonej w areszcie sąsiadki Bachledy, Tamary. Chłopiec został porwany przez nieobliczalnego ojca i Miłosz robi co w jego mocy, by odnaleźć dziecko kobiety, której obiecał, że Nano będzie bezpieczny podczas jej nieobecności.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1088
Ginie obraz przeznaczony na aukcję dla chorej dziewczynki. Do Leny dzwoni organizatorka licytacji, która odpowiadała za cenne dzieło sztuki i która jest dawną koleżanką podkomisarz Kamińskiej. Patrol piąty rusza do studia telewizyjnego, gdzie miała się odbyć impreza. Na miejscu policjanci spotykają rodziców chorej dziewczynki. Podczas poszukiwania tropów w tej sprawie natrafiają na ślad prowadzący do reportera z pasma sportowego i to jego przesłuchują w pierwszej kolejności. W międzyczasie na komendzie pojawia się kolekcjoner, który ofiarował na aukcję cenny obraz. Mężczyzna jest mocno rozżalony, że do licytacji w ogóle nie doszło, a dzieło sztuki przepadło i zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratora o popełnieniu przestępstwa przez organizatorkę aukcji. Patrol piąty musi przyspieszyć śledztwo, by koleżanka Leny nie trafiła za kratki. Tymczasem podkomisarz Kamińska prowadzi też własne prywatne śledztwo. Policjantka ma bowiem podejrzenia, że w domu opieki, gdzie znajduje się jej mama, dochodzi do poważnych nadużyć.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1089
W drodze do pracy Natalia i Marek dostają zgłoszenie, że na poboczu został znaleziony ciężko pobity młody chłopak. Na miejscu policjanci odkrywają, że poszkodowany ma na przedramieniu pieczątkę klubu. Patrol szósty jedzie tam, ale nikt nie chce współpracować z policjantami - ani pracownicy, ani właściciel. Tymczasem do komendy trafia kobieta poszukująca nastoletniej córki. W trakcie rozmowy okazuje się, że zaginiona nastolatka to siostra pobitego chłopaka. Śledztwo nabiera rozpędu. Policjanci są przekonani, że odpowiedzi na pytania w tej sprawie należy szukać w klubie, dlatego udają się tam ponownie. Teraz priorytetem jest odnalezienie zaginionej dziewczyny. Matylda rozmawia z siostrą. Wyjawia Natalii, kto jest ojcem jej dziecka. Okazuje się, że być może to właśnie ten mężczyzna jest jedyną nadzieją na ocalenie życia małego chłopca.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1090
Policjanci z patrolu siódmego interweniują w sprawie mężczyzny znalezionego w parku z raną kłutą brzucha. Podczas patrolu natykają się również na napadniętą i pobitą młodą kobietę, a do tego wszystkiego dostają zgłoszenie o samobójstwie - młoda dziewczyna skoczyła z mostu. Policjanci tego dnia są zmuszeni pracować wielotorowo. Mężczyzna ugodzony w brzuch, jak się okazuje, działał jako samozwańczy stróż prawa i z tego powodu miał wielu wrogów, wśród których prawdopodobnie należy szukać podejrzanych. Napadnięta dziewczyna była dzień wcześniej na podwójnej randce i policjanci muszą znaleźć chłopaków, z którymi się wówczas spotkała. Natomiast młoda samobójczyni to dawna koleżanka ze studiów policyjnej psycholog Idy. Ta ma pewne podejrzenia co do tej samobójczej śmierci.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.