2023-10-06

„Policjantki i Policjanci”: Ważne informacje i środki odurzające

0

Oglądaj odcinki 1071, 1072, 1073, 1074, 1075 od 9 do 13 października na antenie Czwórki. Co nowego w serialu opowiadającym o pracy i życiu policjantów patrolujących ulice Wrocławia? Które wątki mogą skraść serca widzów hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1071
Służba patrolu szóstego rozpoczyna się tego dnia nietypowo. Aspirant sztabowy Natalia Mróz oraz oficer dyżurny Jacek Nowak wychodzą z komendy zwabieni przez klakson samochodowy. Okazuje się, że mężczyzna pracujący w restauracji dokonał obywatelskiego zatrzymania i w bagażniku swojego samochodu dostarczył na komendę człowieka próbującego wymusić haracz. Na dowód przestępstwa policjanci dostają filmik z całą akcją wymuszania pieniędzy. Teraz czas przesłuchać zatrzymanego, który już na wstępie przyznaje się do winy. Niestety chwilę później ten sam człowiek próbuje popełnić samobójstwo. Natalia i Marek lądują na dywaniku u komendanta Witackiego za niedopilnowanie pojmanego. W tym samym czasie pojawia się ktoś z policji gospodarczej, aby wesprzeć patrol szósty. Sprawa nabiera rozpędu. Kolejnym krokiem jest rozmowa z żoną zatrzymanego. Aspiranci sztabowi jadą do niej do domu, ale tam czeka na nich ktoś zupełnie inny.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1072
Policjanci z patrolu siódmego dostają zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie prowadzącej samochód w centrum miasta. Miłosz Bachleda i Mikołaj Białach ruszają na sygnale w pogoń. Chwilę później dołącza do nich inny patrol. W końcu udaje się zatrzymać kobietę. W jej samochodzie technicy znajdują sporą ilość pieniędzy oraz narkotyki. Jak się okazuje, zatrzymana nie była pod wpływem alkoholu, lecz narkotyków właśnie. Po sprawdzeniu tożsamości policjanci odkrywają, że ma syna w wieku szkolnym. Miłosz i Mikołaj muszą odnaleźć chłopca. Kiedy udaje się namierzyć szkołę, do której chodzi, okazuje się, że odebrał go już ojciec. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że mężczyzna od dawna nie mieszka z matką i dzieckiem, a do tego stara się pozbawić kobietę praw rodzicielskich.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1073
Młoda dziewczyna zgłasza kradzież pieniędzy podczas imprezy, którą zorganizowała w swoim domu. Podejrzani są wszyscy uczestnicy. Patrol piąty rozpoczyna śledztwo od przesłuchiwania świadków. Chłopak, okradzionej ucieka na widok policjantów. Poszukiwania nie przynoszą rezultatów, jakby podejrzany zapadł się pod ziemię. W toku śledztwa wychodzą na jaw kolejne fakty. Okazuje się, że wszyscy z najbliższego otoczenia okradzionej studentki mają problemy finansowe, które mogły być motywem kradzieży. Emilka Drawska-Zapała próbuje dociec, skąd jej mąż ma dodatkowe pieniądze. Zapała nie jest skory do wyjaśnień. Jego zły humor odbija się również na służbowych relacjach z Leną Kamińską.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1074
Policjanci z patrolu szóstego interweniują w sprawie zaniedbania małego dziecka. Na komendę zadzwoniła dyrektorka ośrodka pomocy społecznej, która na jednej z wizyt odkryła, że matka niemowlęcia jest pod wpływem narkotyków. Młoda matka trafia na detoks, a jej dziecko do ośrodka. Policjanci ruszają zaś na kolejną interwencję z dyrektorką ośrodka. Tym razem sprawa dotyczy agresywnego ojca, który samotnie wychowuje dzieci. Jedno dziecko zdołano mu już odebrać, teraz toczy się walka o kolejne. Niestety dowody świadczą przeciwko ojcu. Przez całą służbę policjanci z szóstki są świadkami zaniedbań rodzicielskich i niezwykłej empatii dyrektorki ośrodka. W pewnym momencie ten obraz się burzy. Marek i Natalia zaczynają dostrzegać drugą stronę medalu. Marek postanawia zrobić kolejny ważny krok w swoim życiu. Czy policjantowi uda się przekonać ważną dla niego osobę, aby podążyła za nim?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1075
Na komendzie pojawia się Tamara, sąsiadka Miłosza Bachledy. W podziękowaniu za pomoc przynosi policjantowi prezent od syna. Dzięki takiemu miłemu początkowi dnia Miłosz z patrolu siódmego z lepszym humorem rozpoczyna służbę. Tymczasem pojawia się pierwsza poszkodowana. Kobieta została napadnięta i okradziona, ma też wrażenie, iż ktoś uporczywie od kilku tygodni ją śledził. Sprawca napadu zabrał jej torebkę z kompromitującymi zdjęciami, wykonanymi przez kolegę z pracy. Kobieta podejrzewa swojego męża, z którym od jakiegoś czasu już nie mieszka. Policjanci przesłuchują męża, a także kolegę z pracy, autora zdjęć i dodatkowo siostrę poszkodowanej. Kto z najbliższego otoczenia kobiety okaże się jej stalkerem?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.