2023-10-13

„Policjantki i Policjanci”: Małymi krokami do ustalenia prawdy

0

Oglądaj odcinki 1076, 1077, 1078, 1079, 1080 od 16 do 20 października na antenie Czwórki. Co nowego w serialu opowiadającym o pracy i życiu funkcjonariuszy patrolujących ulice Wrocławia? Które wątki mogą skraść serca widzów hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1076
Dyżurny przekazuje patrolowi piątemu zgłoszenie w sprawie przemocy domowej. Zaniepokojeni krzykami kobiety sąsiedzi zaalarmowali policję. Podkomisarz Lena Kamińska i sierżant sztabowy Krzysztof Zapała ruszają na miejsce, ale pod wskazanym adresem nie zastają niczego niepokojącego, a właściciel sugeruje, by patrol rozejrzał się po okolicy. Podobno grasuje tam jakiś niebezpieczny typ. Lena i Krzysztof natykają się na młodą kobietę w ciężkim stanie. Jest prawie nieprzytomna i cała zakrwawiona. Ofiara trafia do szpitala, a patrol rusza na poszukiwanie sprawcy i dociera do innej niedoszłej ofiary, również mieszkanki tego samego osiedla. Policjanci liczą, że rozmowa z nią popchnie śledztwo do przodu.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1077
Do fabryki farb i lakierów podrzucono podejrzaną przesyłkę. Prezes zakładu podejrzewa, że w środku może być wąglik. Na miejsce rusza patrol siódmy, który dostaje wsparcie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego. Po ekspertyzie okazuje się, że w paczce nie było żadnej zagrażającej życiu substancji, ktoś chciał jedynie napędzić stracha właścicielom fabryki. Podejrzenie pada na grupę eko-aktywistów, którzy na różne sposoby zwracają uwagę na postępujące zanieczyszczenie środowiska. Patrol szósty śledztwo rozpoczyna od poszukiwania mężczyzny udającego kuriera i roznoszącego pakunki o nieznanej zawartości. Marek bardzo chce zaimponować Natalii. Z pomocą syna przechodzi ekspresowy kurs znajomości win i dobrej muzyki, aby wieczorem ugościć swoją ukochaną w należyty sposób.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1078
Oficer dyżurny Jacek Nowak dostaje informację o włamaniu do domu jednorodzinnego. Oprócz patrolu siódmego na miejsce ruszają komisarz Tomasz Szulc i technik policyjna Klara Skrzypek. Z posiadłości nie zginęło nic wartościowego, a jedynie zapasy jedzenia. Klara odkrywa ślady dziecięcych butów, a chwilę później pojawia się informacja o trójce małych uciekinierów z domu dziecka. Policjanci wiedzą, że to nie może być przypadek. Tymczasem Miłosz Bachleda odbiera bardzo niepokojący telefon od sąsiadki, Tamary. Kobieta twierdzi, że właśnie zabiła swojego męża i zrobiła to w obronie własnej. Patrol siódmy postanawia się rozdzielić. Miłosz z Tomaszem Szulcem ruszają do Tamary, by ustalić, co się tam naprawdę wydarzyło. Tymczasem aspirant sztabowy Mikołaj Białach wraz z techniczką Klarą udają się do domu dziecka, by poznać przyczynę ucieczki małych wychowanków.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1079
Na komendę przychodzi pocztą anonimowy donos oskarżający trenera szkoły tańca pole-dance o wykorzystanie jednej z uczennic. Policjanci z patrolu piątego ruszają do podejrzanej szkoły. Dyżurny przestrzega ich, że muszą podejść do sprawy delikatnie, bo potencjalna ofiara może być zastraszona. Policjanci decydują się zatem na działanie pod przykrywką. Lena idzie do szkoły w cywilu, w roli matki, która chce zapisać tam swoje dziecko. Oskarżony trener nie robi na niej dobrego wrażenia, ale policjantka postanawia rozejrzeć się wśród uczestniczek zajęć. Czy dopnie swego i wyciągnie niezbędne informacje, by otworzyć śledztwo? Tymczasem Krzysztof Zapała postanawia odnowić kontakt z byłym lekarzem Piotrem Laweckim. Chce wykorzystać medyczne umiejętności kolegi do pewnych interesów.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1080
W drodze do pracy aspirant sztabowa Natalia Mróz jest świadkiem niepokojącej sytuacji. Na jezdni leży pobity mężczyzna w ciężkim stanie. Jest przy nim kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Zeznaje, że poszkodowany został wyrzucony z jakiegoś pojazdu, ale nie zgadza się on na wezwanie karetki. W międzyczasie odnajduje się żona pobitego mężczyzny, która również nie chce pomocy pogotowia. Natalia ma podejrzenia, że coś tutaj nie gra i postanawia przyjrzeć się całemu zajściu. Razem z Markiem Korwickim rozpoczynają śledztwo. Tymczasem na komendzie pojawia się Klara Skrzypek ze swoim nowym chłopakiem. Policyjna technik proponuje Markowi i Natalii podwójną randkę wieczorem. Marek bardzo niechętnie podchodzi do tej propozycji, ale Natalia przyjmuje zaproszenie. Co wyniknie z tego spotkania?

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.