2023-10-09

„Łowcy skarbów. Kto da więcej”: Polowanie na wyjątkowe okazy

0

Wnikliwe ekspertyzy oraz emocjonująca rywalizacja o perełki, które trafiają do studia Czwórki! Poznaj ich osobliwe historie i wycenę. Zapraszają Paweł Orleański i Krzysztof Ibisz. Sprawdź, co przygotowali twórcy programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” w odcinkach emitowanych od poniedziałku 9 października do piątku 13 października o godz. 18:00.

Poniedziałek, 9 października 2023
Pierwszy w tygodniu odcinek rozpoczyna Paweł Orleański wraz z gościem specjalnym. W studiu Czwórki popularna aktorka, artystka kabaretowa i piosenkarka - Joanna Kurowska. Do programu przywiozła pochodzący z okresu dwudziestolecia międzywojennego futerał na pomadkę. Przedmiot został wykonany we Francji ze srebra. O jego wartości opowiada ekspert Jakub Naumiuk. Kolejnymi skarbami są metalowe klocki, mini-bicykl oraz ciekawie brzmiący kabaret stołowy. Ile są warte te precjoza i na jaki cel charytatywny przeznacza wylicytowane pieniądze znana aktorka?

Wtorek, 10 października 2023
Kolejny odcinek prowadzony przez Pawła Orleański rozpoczyna pan Szymon. Skarb, który przywiózł na licytację to pochodząca z Niemiec z 1945 roku porcelanowa wiewiórka znanej wytwórni Rosenthal, projektu Teodora Karnera. Następnym uczestnikiem jest pan Grzegorz, który do programu przywiózł tzw. niciak - rodzaj szafki, który może służyć jako przybornik lub na przykład mobilny stolik. Ponadto sześć kolorowych kieliszków Moser w oryginalnej skrzyneczce oraz mechaniczny stoper sygnowany przez szwajcarską firmę TAG Heuer, która jako pierwsza stworzyła tak precyzyjny przyrząd.

Środa, 11 października 2023
W odcinku jako pierwszy występuje pan Piotr z zabytkowym telefonem z początku XX wieku produkcji szwedzkiej firmy Rikstelefon. Telefon „od zawsze” należał do babci pana Piotra, która prawdopodobnie kupiła go na domowej wyprzedaży. Kolejny uczestnik również nosi imię Piotr, a do programu przywiózł kolekcję zeszytów i bloków z czasów PRL, składającą się z czterdziestu rozmaitych przedmiotów z lat 60., 70. i 80., które przetrwały nieużywane do naszych czasów. Kolejny skarb to mobilny barek na kółkach z lat 50. Ostatni unikat to dekoracyjna podwójna solniczka ze szklanymi wkładami i srebrnym stelażem. Na odcinek zaprasza Krzysztof Ibisz.

Czwartek, 12 października 2023
Na emocjonujące licytacje i ciekawe ekspertyzy zaprasza Paweł Orleański, który panu Piotrowi jako pierwszemu wręcza kartę sprzedającego. Na licytację przywiózł designerski fotel DUX wraz z podnóżkiem projektu Bruno Mathssona. Kolejny unikat odcinka to zestaw do pisania „Solidarność”. Komplet trzech elementów pan Marek otrzymał około 1997 roku w prezencie od sąsiada, premiera Jana Olszewskiego. Ponadto w tej odsłonie programu zestaw węgierskich figurek, które otrzymała w prezencie od dziadków pani Małgorzata oraz sporych rozmiarów słój doskonale rozpoznawalnej marki - Coca-Coli.

Piątek, 13 października 2023
Jakie skarby na koniec tygodnia? Na początek biało-złoty wazon z Miśni, który jest pamiątką rodzinną pana Wojciecha. Naczynie pochodzi z lat 30. lub 40., o czym świadczy specyficzna sygnatura. Kolejna perełka odcinka to namiot częstochowskiej firmy POLNAM z 1988 roku. Co dalej? Pan Andrzej na licytację przywiózł kupiony w Mediolanie impresjonistyczny obraz olejny przedstawiający dwóch dżentelmenów. A na koniec licytacja należącego do pani Martyny drewnianego pojemnika do papierosów w kształcie ptaszka. Do śledzenia odcinka zaprasza Paweł Orleański.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka