2023-09-18

„Łowcy skarbów. Kto da więcej”: Licytacje koneserów sztuki

0

Krzysztof Ibisz i Paweł Orleański zapraszają na wnikliwe ekspertyzy oraz emocjonującą rywalizację o perełki, które trafiają do studia Czwórki! Poznaj ich osobliwe historie i wycenę. Sprawdź, co przygotowali twórcy programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” w odcinkach emitowanych od poniedziałku 18 września do piątku 22 września o godz. 18:00.

Poniedziałek, 18 września 2023
W odcinku, który prowadzi Krzysztof Ibisz, jako pierwszy na licytację trafia dość nietypowy skarb w postaci sześciu skrzynek butelek. Według pana Grzegorza, który kupił je na pchlim targu, nie są to butle, a kolby służące niegdyś do transportu kultur bakterii w Danii. Na licytacjach także plakat PKO z lat 50. z odręczną sygnaturą autora ilustracji - Lucjana Jagodzińskiego, kolorowy ośmioosobowy serwis kawowy Milo, który uczestniczka programu, pani Matylda, dostała w prezencie od taty oraz zegar biurkowy z lat 50., którego  szwajcarski mechanizm i okazała złota obudowa składają się na efektowną całość.

Wtorek, 19 września 2023
Na emisję zaprasza Paweł Orleański. Pierwszy skarb to trójkątna popielnica na cygara, okuta srebrem. Ciekawy telefon z Myszką Miki wydającym dźwięki i poruszającym się przy nadchodzącym połączeniu to kolejna perełka odcinka. Kupiony na pchlim targu telefon jest w pełni sprawny i prawdopodobnie wyprodukowano go w 1997 roku na rynek północnoamerykański w ramach serii „Telemania”. Ponadto kupiona w antykwariacie mosiężna lampa z bursztynowym kloszem z lat 80. oraz drewniany taboret, który został kupiony na pchlim targu. Ile są warte te unikaty?

Środa, 20 września 2023
W odcinku, który poprowadzi Krzysztof Ibisz, jako pierwszy występuje pan Daniel z figurą przedstawiającą postać Mercury z gry komputerowej TRON 2.0. oraz z filmu Disneya z 1982 roku. Kolejny licytowany skarb, który trafił w ręce właściciela wraz z zakupionym domem, to akwarela przedstawiającą scenę sianokosów z Bukowiny Dolnej. W odcinku także: malowane składane krzesło Thonet oraz srebrny zestaw do przystawek, kupiony w antykwariacie. O ostatniej z licytowanych perełek jego wartości i historii opowiada Mariusz Kosec - koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów.

Czwartek, 21 września 2023
Pierwszym gościem odcinka pani Luiza z zestawem plakatów poświęconych związkowi „Solidarność”. Kolejny skarb to należący do pani Julii kolorowy drzeworyt, który wykonał Salvador Dali. Zaś wspomnienie hipisowskich czasów wnosi do programu pan Piotr wraz z kojarzoną muzyką tworzoną w tym duchu, a zapomnianym dziś wynalazkiem - radiogramofonem. Ku uciesze prowadzącego demonstracja przed kamerami potwierdza, że sprzęt jest sprawny do dziś. Na ostatniej licytacji występuje pani Magdalena, która jest właścicielką podwójnego ceramicznego wazonu projektu Mariana Gargi, kupionego na wrocławskim Targu na Młynie. Kto z Łowców walczy o te precjoza? Które zachwycają prowadzącego Pawła Orleańskiego?

Piątek, 22 września 2023
Tydzień emocjonujących licytacji zamyka wazon i patera oraz szapoklak, a innymi słowy: składany cylinder, który zaczarował Pawła Orleańskiego - prowadzącego show i eksperta Jakuba Naumiuka. Następna na licytacji pojawia się pani Izabela z kolekcją 28 plastikowych temperówek. Jako ostatnia w programie występuje pani Dorota. Jest właścicielką lampki z lat 80. produkowanej masowo przez doskonale znany sklep IKEA. Kogo zachwyca ta perełka i ile jest warta?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka