2023-09-15

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Podłoże wydarzeń

0

Oglądaj odcinki 710, 711, 712 i 713 serialu od 18 do 21 września na antenie Czwórki. W nowym sezonie o grupie wrocławskich śledczych rozwiązujących zagadki najcięższych zbrodni zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 710
Komisarz Barbara Kalicka zostaje oddelegowana nad Odrę, gdzie dwóch wędkarzy wyłowiło worek z kobiecymi zwłokami. Policjantom udaje się ustalić, że denatka to Helena Winnicka, żona byłego policjanta, która leczyła się na depresję. Mąż ma w aktach osobowych wzmianki o brutalnym traktowaniu zatrzymanych i staje się pierwszym podejrzanym, ale znak zapytania pojawia się, kiedy doktor Pakulska przedstawia swoją ekspertyzę. Helena rzeczywiście utopiła się, ale w jej płucach znaleziono nie wodę z Odry, tylko słoną wodę morską.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 711
Daga Górska rusza do kolejnej sprawy z inspektorem Kubisem. Jadą do podwrocławskiej wsi, gdzie rolnik znalazł w stodole czyjeś ciało. Na pierwszy rzut oka denat zmarł od użądleń szerszeni, które miały w stodole gniazdo. Kropelka, która bada miejsce zdarzenia ustala jednak, że ciało zostało przemieszczone. Ktoś najprawdopodobniej próbuje zatrzeć prawdziwy przebieg morderstwa. Kubis informuje Dagę, że Jawor rozpracowuje pod przykrywką ważny gang. Istnieją podejrzenia, że jest skłonny przejść na drugą stronę i rzeczywiście rozpocząć pracę dla gangu. Daga nieoczekiwanie znajduje za wycieraczką list od Tomka. Jawor pisze o sprawie zabitych prostytutek, którą Daga niedawno prowadziła i ostrzega, żeby nie ufać prokuratorowi Kubiakowi.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 712
Latoszek i Lipka otrzymują zadanie wymagające szczególnej dyplomacji - będą wyjaśniać okoliczności zabójstwa, do którego doszło w budynku kurii biskupiej. Zamordowany Waldemar Mycielski był adwokatem specjalizującym się w prawie kanonicznym. Policjantki szybko wpadają na trop procesu sprzed lat, w którym Mycielski starł się przed sądem biskupim z księdzem doktorem Lasotą, obecnie wysokim urzędnikiem kurii. Mycielski przegrał wtedy sprawę, ale wygląda na to, że nadal nosił zamiar zemsty na Lasocie. Nadinspektor Kujawińska bada okoliczności zniknięcia Adrianny, która znów wymknęła się policjantom. Olka ma żal do Kaśki, że ta nie grała z nią w otwarte karty. Kaśka przyznaje, że ta sytuacja jest dla niej trudna i obiecuje poprawę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 713
Zarówno Paulina Wach, jak i Kuba Walczak borykają się z trudnościami w swoich związkach. Paulina umawia się z Głowackim na terapię dla par, licząc, że pomoże to naprawić jej stosunki z mężem. Kryminalni zostają pilnie wysłani do szpitala, gdzie trafiła Marcelina, młoda kobieta, będąca ofiarą brutalnego pobicia. Wach i Walczak zatrzymują mężczyznę, który ją przywiózł. To Bogdan Witek, dużo starszy facet, który zostawił dla Marceliny żonę i pracę. Witek twierdzi, że dziewczynę pobił ktoś inny, a ona tylko wezwała go na pomoc. Kłopot w tym, że Marcelina kilka tygodni temu urodziła dziecko, ale nikt nie wie, co się stało z małą Alą i gdzie obecnie przebywa.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.