2023-09-08

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Niebezpieczna gra

0

Oglądaj odcinki 706, 707, 708 i 709 serialu od 11 do 15 września na antenie Czwórki. W nowym sezonie. w grupie wrocławskich śledczych, rozwiązujących zagadki najcięższych zbrodni, zachodzą spore zmiany, a życie kilkorga z głównych bohaterów zostaje wywrócone do góry nogami. Co jeszcze w serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 706
Baśka Kalicka otrzymuje sprawę zaginionej. Będzie ją prowadzić wspólnie z Kopernikiem. Poszukiwana Natalia Cichy mieszkała w pustostanie. To bezkompromisowa dziewczyna, która chciała żyć na przekór społecznym normom. Była też zaangażowaną obrończynią zwierząt. Kalicka ma informację, że ostatnio weszła w zatarg z właścicielem ubojni, za którą znaleziono martwe zwierzęta. Ten trop nie daje początkowo owoców, ale Kopernik znajduje ślad po zaginionej w najmniej oczekiwanym miejscu… bo we własnym obiedzie! Kalicka nadal nie ma żadnych wieści o losach Sławka Kłosa. On tymczasem nawiązuje kontakt z bandytami, którzy są odpowiedzialni za śmierć jego żony i rozpoczyna niebezpieczną grę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 707
Daga Górska zostaje wysłana do mieszkania Doroty Matusiak, żony nieżyjącego już policjanta. Znaleziono tam liczne rozbryzgi krwi, ale samego ciała brakuje. Do pomocy policjantce zostaje przydzielony oficer ABW, Konrad Hakiel. Daga domyśla się, że będzie patrzył jej na ręce i sprawdzał, jak nadaje się do nowej pracy. Mężczyzna odkrywa, że zniknięcie Matusiak przypomina morderstwa sprzed lat, których dopuszczał się niejaki Rylski. Pisał on krwią swoich ofiar wiadomości dla policji i tutaj jest podobnie. Na ścianie znalazła się liczba 24, co oznacza, że policjanci mają dobę na rozwiązanie sprawy, zanim zginie ktoś następny. Problem w tym, że sam Rylski został zastrzelony kilka lat temu. Kubis swoimi kanałami odkrywa, co mogło stać się z Tomkiem Jaworem.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 708
Kaśka Lipka dostała propozycję przeniesienia do Komendy Głównej w Warszawie na eksponowane stanowisko. Jej matka osobiście pojawia się we Wrocławiu, żeby namawiać córkę do przyjęcia nowej funkcji, ale Lipka właśnie dlatego nie chce o tym nawet myśleć. Nie ma świadomości, że jej matka gra w znacznie bardziej złożoną grę. Lipka razem z Olką Latoszek sprawdzają okoliczności samobójstwa Haliny Zawistowskiej, która skoczyła z piętra kamienicy. Policjantki odkrywają, że drzwi na balkon zostały zamknięte od wewnątrz i w sprawie brał udział ktoś jeszcze. Wpadają na trop złodzieja okradającego starsze osoby pod pretekstem sprawdzania stanu ich balkonów. Wygląda na to, że tym razem poszedł o krok za daleko.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 709
Atmosfera w małżeństwie Wach jest coraz mniej przyjemna. Głowacki nie może pogodzić się z rolą, jaką policjantka odegrała w aresztowaniu jego syna. Paulina i Kuba zajmują się sprawą dwójki małych dzieci, które zniknęły ze szkoły. Rodzice Franka i Leny są w trakcie paskudnego rozwodu i nawzajem obwiniają się o porwanie rodzicielskie. Dzieci nie nagrano na żadnej z kamer monitoringu, ale kryminalnym udaje się ustalić, że to pracowniczka ochrony ze szkoły wyprowadziła maluchy przez piwnicę. Po pracy Kuba szykuje niespodziankę dla swojej Kornelii. Nie spodziewa się, że Kornelia zaskoczy również jego.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.