2023-05-19

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Za pieniądze

0

Oglądaj finałowe odcinki 698, 699, 700, 701 od 22 do 25 maja na antenie Czwórki. Produkcja opowiada o grupie śledczych zajmujących się przypadkami najcięższych zbrodni. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza telewizyjny hit, która przyciąga przed ekrany miliony widzów? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 698
Piotr Głowacki unika kontaktu z Pauliną, co bardzo ją zastanawia. W pracy, razem z Walczakiem, policjantka wyjaśnia tajemnicze okoliczności śmierci Krupy. Na nagraniach z kamer widać podejrzanego mężczyznę w kapturze wchodzącego do domu denata. Wkrótce mundurowi przynoszą wiadomość, że na izbie wytrzeźwień znajduje się chłopak, który po pijanemu przyznał się do morderstwa popełnionego w rejonie, gdzie znaleziono Krupę. Facet bierze na siebie winę, ale kryminalni ustalają, że część szczegółów z miejsca przestępstwa się nie zgadza. Odkrywają, że na miejsce przestępstwa podjechała również taksówka. Podczas przesłuchania kierowca twierdzi, że przywiózł tam dwóch mężczyzn. Kiedy Wach pokazuje mu zdjęcia, świadek rozpoznaje swoich pasażerów - ku przerażeniu Pauliny...

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 699
Dzięki przenikliwości inspektor Kujawińskiej policjantom z Komendy Wojewódzkiej udaje się zidentyfikować ostatnie porwane dziecko. Jego rodzice, państwo Leszczyńscy, nie chcą współpracować, ale policjantki wyczuwają, że porywacz już się z nimi skontaktował. Jadą za Leszczyńskim, który wiezie gdzieś plecak z pieniędzmi. Porywaczowi udaje się odebrać okup i wydostać z kleszczy policyjnej obławy. Lipka odnajduje dziecko, ale sprawca wymyka się im na dobre. Kaśka wpada na ryzykowny pomysł: jeżeli chcą złapać porywacza, powinny przesłuchać chłopca uwolnionego z jego łap. Dziecko jest straumatyzowane, a rodzice zabraniają policji kontaktu ze swoim synem. Zdesperowana Olka Latoszek ma jednak niewiele do stracenia. W tym samym czasie inspektor Kujawińska wpada na inny, równie wątpliwy etycznie pomysł.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 700
Kryminalni liżą rany po weselu Janusza Wojtali, które nieoczekiwanie przybrało dramatyczny przebieg. Rams uniemożliwia Tomkowi Jaworowi kontakt z Kingą. Konflikt między nimi musi doprowadzić do wybuchu. Daga Górska coraz wyraźniej czuje, że nie zajmuje wysokiej pozycji na liście priorytetów Tomka. We współpracy z Kubisem i Jagiełłą sama próbuje zamknąć sprawę handlarzy amfetaminy. Dowiaduje się, że gangsterzy wydali wyrok na nią i Paszkowskiego. Wspólnie decydują się na ryzykowną zagrywkę - razem z Paszkowskim posłużą jako przynęty w pułapce, którą zastawia policja. W obstawionym mieszkaniu czekają na atak morderców. Gangsterzy nie dają się jednak zaskoczyć i plan policjantów bierze w łeb, a Górska staje przed skrajną decyzją. Czy poświęci życie Paszkowskiego, żeby operacja nie zakończyła się katastrofą?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 701
Sławek Kłos i jego żona Aldona znikają bez śladu. Komisarz Kalicka nie może skontaktować się też z Kopernikiem i ma przeczucie, że z jej współpracownikami dzieje się coś bardzo złego. Tymczasem dostaje potwierdzenie od Bolka, że informacje, które zdobyli, obciążają Prałata i pozwolą go zamknąć. Sprawa jest tak poważna, że do operacji włączają się oficerowie CBŚP. Kiedy kolejne działania policji kończą się fiaskiem, Kalicka nabiera podejrzeń, że oficerowie z CBŚP nie grają czysto i któryś z nich jest informatorem Prałata. Gangster wie, że jego czas się kończy. Ma zamiar zniknąć, ale najpierw chce odzyskać dziesięć milionów euro skradzione mu przez Pietraszewskiego. Aby zdobyć pieniądze, jest gotowy potraktować Kłosa niezwykle brutalnie.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.