2023-01-10

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 64: Licytowane perełki

0

Świat kolekcjonerów sztuki, unikatów, ekspertyz i licytacji w Czwórce. Jakie perełki prezentują goście 64. odcinka programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”? Odnowione fotele, klucz telegraficzny oraz nietypowa grafika. Który z przedmiotów skrywa najciekawszą historię? Czym jest i ile jest wart zagadkowo brzmiący ekrytuar? Które osobowości urzekają prowadzącego, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Nowa odsłona
Pani Bożena przyjeżdża z Krakowa z dwoma odnowionymi fotelami zaprojektowanymi przez Juliusza Kędziorka. Fachową ocenę, wartość estetyczną i materialną przedmiotu oraz renowacji widzowie poznają dzięki ekspertyzie Daniela Stoińskiego - kulturoznawcy, pasjonata i czeladnika tradycyjnego rzemiosła, a także właściciela sklepu z powojennym designem. Czy bonus w postaci zaproszenia na kawę na tarasie z widokiem na połoninę może przekonać sprzedającą do transakcji?

Tajemniczy kod
Bohaterem kolejnej aukcji jest prekursor dzisiejszych telefonów. Klucz telegraficzny do nadawania alfabetem Morse’a przynosi do programu pan Andrzej z Wrocławia, który z pasją opowiada o swoim skarbie. Cenę, jaką chciałby za niego uzyskać, wystukuje kodem... Oczekiwania finansowe sprzedającego weryfikuje Leszek Klein, historyk techniki i pasjonat wszystkiego, co jest zbudowane z drewna oraz mosiądzu i służy przekazywaniu wiadomości.

Nietypowy prezent
Marta z Warszawy wystawia na licytację grafikę zakupioną przez jej wujka w latach 80. w Domu Aukcyjnym w Czechach. Co z oznaczeń na obrazie wyczytuje Michał Niesiołowski, antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem i właściciel galerii sztuki? Jak wpływa to na wycenę?

Nobliwy zestaw
W ostatniej części programu pan Kamil z Bielawy, od którego można dowiedzieć się m.in., co to jest ekrytuar?. Ile może być wart zestaw przyborów z lat 30. i co ma wpływ na jego wycenę? Dowiadujemy się podczas ekspertyzy Macieja Szymaniaka - historyka sztuki, kolekcjonera i znawcy designu i malarstwa, a także rzemieślnika-artysty.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.