2023-01-04

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 62: Akcja renowacja

0

Jak rozpoznać prawdziwy unikat wśród wielu przedmiotów, wiedzą eksperci Czwórki. Co ciekawego przywożą goście 62. odcinka programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”? Słój na ocet oraz konsola Pegasus to artefakty wystawione na licytacje. Ponadto metalowy samochodzik i krzesło „Skoczek”, które zostały gruntownie odrestaurowane. Jakie skrywają historie i ile są warte? Co urzeka prowadzącego program, Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Trzy korony
Przedwojenny słój na ocet prezentują pan Piotr z Warszawy i jego syn Franek. Ekspertyzy i wyceny dokonuje Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Czy młody sprzedający i jego unikat mogą oczarować Łowców?

Era gier
Kolejny uczestnik, pan Grzegorz z Warszawy, oferuje konsolę Pegasus „MT777DX” z 1994 roku. O jej wartości i historii opowiada ekspert Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Kogo z licytujących interesuje ten wyjątkowy okaz?

Radzieckie autko
Pan Sławomir z Rzeszowa przywozi ze sobą metalowy samochodzik Moskwicz AZAK Raduga z 1977 roku. Wartość ocenia ekspert Jakub Naumiuk. Czy wylicytowana kwota skłoni właściciela do rozstania się z tym wyjątkowym skarbem?

Odrestaurowany unikat
Ostatnia uczestniczka, pani Malwina z Łodzi, wystawia na licytację odrestaurowane krzesło „Skoczek” z lat 70. Mebel ocenia i wycenia ekspert Daniel Stoiński - kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, a także właściciel sklepu z powojennym designem. Czy nowa odsłona starego mebla zachwyci Łowców?

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.