2022-09-16

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 106: Podróże kształcą

0

Kabaret Nowaki opowiada o tym, czego można się nauczyć z wielkiego świata. Albo z innych źródeł, bo podróżowanie wymaga znajomości języków. A nie każdy ją posiadł. I taki ktoś może próbować szukać alternatywnych źródeł wiedzy. Jakich? Tego można się dowiedzieć ze 106. odcinka cyklu „Gwiazdy Kabaretu”. Program prowadzi Robert Korólczyk, a o oprawę muzyczną dba Glam Quartet.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Basta, basta!
W podróż pełną śmiechu zabierają widzów członkowie kabaretu Nowaki. Tym razem jest to podróż do Włoch. A właściwie do prawdziwej włoskiej pizzerii, której właściciel właśnie zmarł, a jego dzieci muszą podzielić się spadkiem. Ale przecież jest testament! Co z niego wynika? I jaki wpływ na te negocjacje ma gorący włoski temperament?

Pojawia się też gość specjalny „Gwiazd Kabaretu” - Szymon Łątkowski. Zamierza udowodnić, że nie znając się na medycynie, można leczyć. Wystarczy tylko chcieć.

Kultura też kształci
Nowaki zabierają też widzów do kina, bo właśnie kino jest jednym z tych miejsc, w których można dowiedzieć się wiele nowego i w świeży sposób spojrzeć na świat. Robert Korólczyk wspomina przy okazji, że kiedyś przed filmami puszczano Polską Kronikę Filmową, w której przekazywano jedynie słuszne spojrzenie na rzeczywistość. I jak puentuje - dzisiaj należałoby puścić „Wiadomości”.

A o czym rozmawiają ludzie w kinie, jedząc popcorn? I jak komentują to, co pojawia się na ekranie? Wydaje się, że Nowaki spędzili w kinie naprawdę wiele czasu, aby poczynić te co najmniej uszczypliwe obserwacje...

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze