2022-09-09

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 105: Najlepszy sąsiad to...

0

Kabaret Nowaki o relacjach przez ścianę i innych spotkaniach z tymi tam obok. Z sąsiadami bywa różnie - czasem dobrze, a czasem kabarety mają używanie. Nowaki bezlitośnie wykorzystują sytuację i wyciskają z widzów ostatnie łzy śmiechu, parodiując najgorsze przywary ludzi, z którymi inni muszą żyć i jakoś się na co dzień układać. A kto miał naprzykrzającego się sąsiada ten wie, że nie jest łatwo. O oprawę tego śmieszno-smutnego (bo prawdziwego) widowiska dba Glam Quartet, a prowadzi je Robert Korólczyk.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Najlepszy sąsiad?
Jaki to jest dobry sąsiad? Nieżywy? A może taki, co kran naprawi, zakupy zrobi lub chociaż powie dzień dobry? Według niektórych najlepszy sąsiad to taki, który jest na wakacjach. Wtedy przynajmniej nie puka szczotką w sufit i nie wzywa straży miejskiej.

A Kabaret Nowaki ma swoje przemyślenia i obserwacje na ten temat. Na przykład są sąsiedzi, którzy odbierają pocztę pod nieobecność gospodarzy i nie krępują się, zaglądając do środka. Albo są sąsiedzi natrętni, którzy naprzykrzają się częstymi wizytami i przerywają w najmniej odpowiednich momentach…

Na zakrystii
W pewnym sensie po sąsiedzku żyją również ksiądz Janusz i słynna Krystyna, która w tym skeczu akurat wraca z sanatorium. I trafia na wizytę biskupa, który obwieszcza, że ksiądz Janusz wyrusza na studia do Włoch. Niestety, bez Krystyny, co oczywiście nie obejdzie się bez komentarza… A przy okazji wychodzą na jaw pewne nielegalne interesy gospodyni i pojawiają się wątpliwości, czy aby na pewno ksiądz Janusz mówi po włosku.

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze