2022-05-27

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 102: Złota rączka i rekwizyty

0

Kabaret Dno z Dąbrowy Górniczej potrafi stworzyć na scenie atrakcyjne widowisko. Mistrzowie rekwizytów, a zarazem legendy polskiej sceny kabaretowej prezentują swoje nowe oryginalne skecze i piosenki. Program prowadzi Robert Korólczyk, a o oprawę muzyczną dba nieodłączny Glam Quartet.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Złota rączka
Każdy zna kogoś takiego - tatę, wujka czy sąsiada. W świecie kabaretu za złote rączki mogą uchodzić twórcy z kabaretu Dno, którzy po mistrzowsku korzystają z rekwizytów, aby rozbroić i pozytywnie nastroić publiczność. Jak zapewnia Robert Korólczyk, każdy ma w szafie jakieś ubrania, które kiedyś były modne, a teraz są po prostu śmieszne. A przecież kabareciarze się w takich rekwizytach specjalizują. Zwłaszcza ci kabareciarze!

Tańce, piosenki i Da Vinci z kiełbasą
Pełne fantazji korzystanie z rekwizytów to jednak tylko część tajemnicy sukcesu kabaretu Dno. W twórczości tej grupy co najmniej równie ważna jest różnorodność poruszanych tematów i środków wyrazu, po które sięgają twórcy. Od piosenki o iPhonie, która wiele mówi o współczesnych nastolatkach, przez skecz o wizycie Leonarda Da Vinci u masarza, który zamówił u niego portret mięsa, po występ taneczny bez słów, ale z puentą w postaci grzyba, bo lepszy rydz niż nic. A to tylko część przebogatego repertuaru, który kabaret Dno prezentuje w 102. odcinku programu „Gwiazdy Kabaretu”.

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze