2022-09-09

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Szyfr i śmierć

0

Oglądaj odcinki 606, 607, 608, 609 od 12 do 15 września na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która przyciąga przed ekrany miliony widzów? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 606
W antykwariacie zostają odnalezione zwłoki profesora Magrowicza. Odkryte na miejscu ślady wskazują, że ktoś tam czegoś szukał. Profesor zajmował się historią średniowiecza i od lat badał zakon templariuszy. Zdaniem jego przełożonego na uczelni, profesora Zielińskiego, Magrowicz w ostatnim czasie zaczął wierzyć w teorie spiskowe i popadł w paranoję - twierdził, że na jego życie dybią ludzie powiązani z nieistniejącym od wieków zakonem. W trakcie śledztwa policjanci znajdują w mieszkaniu denata dziwny list z zaszyfrowaną wiadomością. Dodatkowo odkrywają, że Magrowicz mógł wejść w posiadanie średniowiecznego pergaminu o wielkiej wartości. Intryga zagęszcza się, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają Jawor i Kowalski.
Tymczasem w życiu Tomka znów pojawia się jego syn. Jawor będzie musiał odnaleźć się w roli ojca, którym dawno nie był.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 607
Redaktor plotkarskiego portalu, Bartosz Smuga, zostaje znaleziony martwy we własnym mieszkaniu. W swojej karierze mężczyzna naraził się wielu osobom. Jedną z nich była jego dawna pracownica, która po zwolnieniu z pracy oskarżyła go o mobbing i molestowanie.
Tymczasem pod jednym ze szpitali ktoś zostawia ledwo żywą kobietę. Nie wiadomo, kim jest, ale z czasem okazuje się, że może mieć coś wspólnego ze śmiercią Smugi.
Agata Wach dowiaduje się, że Kornelia spotyka się z jakimś starszym od niej o wiele lat mężczyzną. Dla Pauliny Wach tego typu relacja jest niezdrowa i nie do przyjęcia. Jak zareaguje Paulina, gdy pozna prawdę?

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 608
Na siłowni, w dziwnych okolicznościach, umiera młoda kobieta. Nie jest to pierwszy zgon w tym miejscu, bo trzy miesiące wcześniej zmarł tam pewien chłopak. Jego matka do dzisiaj uważa, że został zamordowany, ale sprawę wówczas umorzono z braku podstaw wskazujących na przestępstwo. Jednak śmierć dwóch osób w tym samym miejscu i w podobnych okolicznościach wymaga śledztwa. Podejmuje się go Kubis i prosi o pomoc Olę Latoszek. Policjantka odmawia, nie czując się na siłach wrócić do pracy. Problem w tym, że to właśnie Ola prowadziła umorzoną sprawę i zdaniem Kubisa posiadane przez nią informacje pozwolą rozwiązać zagadkę śmierci pary młodych sportowców.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 609
Jawor i Górska prowadzą śledztwo w sprawie śmierci Leichmana. Z autopsji wynika, że z ciała mężczyzny wytoczono całą krew, kiedy jeszcze żył. Leichman był ordynatorem w szpitalu psychiatrycznym na oddziale dla niebezpiecznych pacjentów. Na tym samym oddziale przebywał Morus odpowiedzialny za zamach na Kubisa. Rodzi się pytanie, czy obydwie sprawy są ze sobą powiązane. Leżący w szpitalu nieprzytomny Morus nie pomoże w rozwiązaniu zagadki. Tym bardziej nie zrobi tego tajemnicza osoba, która śledzi policjantów badających sprawę Leichmana.
Wkrótce pojawia się jeszcze jeden wątek - zaginięcie dziewczyny cierpiącej na niedokrwistość.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze