2022-08-26

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: W obronie bliskich

0

Oglądaj odcinki 598, 599, 600, 601 od 29 sierpnia do 1 września na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która przyciąga przed ekrany miliony widzów? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 598
Kilka miesięcy po tragicznych wydarzeniach, w wyniku których Ola straciła dziecko, policjantka próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zrezygnowała z pracy i uciekła na wieś w poszukiwaniu spokoju. Koleżanki i koledzy próbują złapać z nią kontakt, ale zdaje się, że Ola wciąż nie jest gotowa na spotkanie z przyjaciółmi z komendy.
Tymczasem Wach i Walczak muszą zmierzyć się z niebezpiecznym porywaczem. Mężczyzna uprowadził policjanta i w zamian za jego życie żąda uwolnienia z więzienia swojej matki. Twierdzi, że została niesłusznie posądzona o morderstwo. Zadaniem śledczych jest znaleźć dowody na niewinność kobiety. Problem w tym, że matka porywacza przyznała się do winy i wszystkie dowody wskazują, że to właśnie ona jest morderczynią. A zegar tyka, bo zdesperowany porywacz zaczyna się niecierpliwić.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 599
Na poboczu ulicy matka odnajduje śmiertelnie pobitego syna. Chłopak umiera jej na rękach, a jego ostatnie słowa wskazują, że został skatowany przez policjanta. Głównym podejrzanym jest mundurowy Zajczyk z owianego złą sławą komisariatu, gdzie mogło dojść do zdarzenia. Gdy Kalicka i Kłos rozpoczynają śledztwo, do Kubisa zgłasza się przełożony podejrzanego i próbuje wymusić na inspektorze wyciszenie sprawy. W toku dochodzenia pojawiają się tropy, że w sprawę mógł być zamieszany dawny kolega nieżyjącego chłopaka.
Tymczasem Kalicka, odkąd jej siostra jest na odwyku w ośrodku zamkniętym, musi sobie radzić w roli głównej opiekunki siostrzeńca, Franka. Dzieciak bardzo tęskni za matką i policjantka robi, co może, by pomóc mu znieść rozłąkę.
Do Kłosa niespodziewanie odzywa się jego żona i ku zaskoczeniu policjanta zdaje się mieć wobec niego dość niejednoznaczne intencje.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 600
Po zamachu na Kubisa jego podopieczni są w szoku - nikt nie potrafi pogodzić się ze śmiercią szefa. Śledztwo w tej sprawie przejmuje inspektor Maciejowski. Sugeruje on, że w zamach mógł być zamieszany ktoś z komendy - nie wyłączając żadnego ze śledczych. Atmosferę napięcia potęguje niepewność związana z tym, kto przejmie stery po Kubisie.
Górska i Jawor mają przeprowadzić śledztwo dotyczące pobicia. Z pozoru błaha sprawa ma swoje drugie dno, jako że osobiście zaangażował się w nią Kubis. Niestety, nie zdążył doprowadzić tego śledztwa do końca.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 601
Obowiązki naczelnika przejmuje Ola Latoszek. Jednym z jej zadań jest przesłuchiwanie koleżanek i kolegów z komendy. Zarówno dla Oli, jak i dla przesłuchiwanych śledczych, sytuacja jest trudna do zaakceptowania i generuje konflikty.
Tymczasem Wach i Walczak muszą rozwiązać sprawę tajemniczej śmierci kobiety i mężczyzny, których zwłoki znaleziono w klatkach dla drobiu. Zamordowani byli właścicielami fermy norek. Ich córka jest przekonana, że za śmierć rodziców odpowiadają aktywiści, którzy walczą o prawa zwierząt. Policjanci typują podejrzanych. Jednak wszystko się komplikuje, gdy chłopak córki ofiar zostaje uprowadzony, a porywacze żądają okupu.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze