2022-05-13

„Mistrz Dowcipu” - odcinek 10: Cringe, żarty o teściowej i...

0

Trzy różne oblicza humoru i trzy odmienne osobowości w jednym odcinku! Zaśmiewający się z własnych żartów hrubieszowianin, wielbiciel dowcipów o teściowej oraz znakomita naśladowczyni Marcina Dańca, która tym razem nie zamierza nikogo naśladować, lecz opowiadać żarty w swoim stylu. Ocenia ich publiczność oraz jury, którego kierownikiem jest Michał Pałubski, a program prowadzi Roman Awiński.

Oglądaj program Mistrz Dowcipu online na polsatgo.pl.

Nowy PZPR
- Witaj narodzie głodny dobrze opowiedzianych dowcipów. A czymże jest dowcip? Dowcip to dobro wspólne, dobro każdego z nas, dobro, które nie ma właściciela. Bo czy ktoś się pyta, skąd zna dowcip? Nie, bierze i go opowiada. I nawet się nie pyta o zgodę, nie płaci. Po prostu bierze. Ten proceder musiał się narodzić w Polsce. Dlaczego tak jest? Bo to nam się po prostu należy - rozpoczął program w swoim stylu Roman Awiński. A po chwili podał informację o założeniu nowej partii - PZPR, czyli Polskiej Zjednoczonej Partii Rozrywkowej. - To partia, do której każdy może wstąpić, stanąć tu na scenie i opowiadać dowcipy. A my odwdzięczymy się banknotami Narodowego Banku Polskiego. Czy to nie jest wasza ulubiona partia? - zapytał retorycznie prowadzący.

Żarty z różnych parafii
Na pierwszy ogień rozrywki idzie w tym odcinku Axel Nowicki z Hrubieszowa, który od lat mieszka w Warszawie. Wygląda, jak stwierdził prowadzący, niczym nieślubne dziecko Johna Travolty. I jest to o tyle nietypowy uczestnik, że sam najmocniej reaguje na swoje puenty, a jego śmiech bywa dla niektórych bardziej zabawny od samych żartów. Oryginalny cringe. Po nim scenę zajmuje Adam Młyńczak z Wrocławia. Na początek - zgodnie z obietnicą - macha teściowej, skoro znalazł się w telewizji. A potem przechodzi do swojej specjalności, czyli do dowcipów o teściowej. Przechodzi z nimi do drugiego etapu, a w międzyczasie nawet udaje mu się zmienić temat! Na koniec scenę przejmuje Małgorzata Senderak z Grabna. A do tego zgrabna - jak zauważa prowadzący. Na co dzień fakturzystka, która ma nietypowy talent - potrafi naśladować Marcina Dańca. Ale tutaj przyjechała opowiadać dowcipy po swojemu, a nie jak słynny kabareciarz!

Mistrz Dowcipu w piątek o godz. 21:00 w Czwórce.

Komentarze