O programie

„Mistrz Dowcipu” to oryginalny talent show, w którym uczestnicy opowiadają kawały, starając się rozśmieszyć publiczność w studiu oraz jury programu, w którego skład wchodzi m.in. znany artysta sceny standupowej - Michał Pałubski. W roli prowadzącego Roman Awiński. W programie występują osoby w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i różnych profesjach, które łączy zamiłowanie do opowiadania dowcipów oraz chęć spróbowania swoich sił przed szerszą widownią. Rywalizując o nagrody pieniężne oraz tytuł Mistrza Dowcipu, uczestnicy muszą przekonać jury, że nie tylko potrafią opowiadać kawały, lecz także mają wyjątkową osobowość.

 

Po każdym dowcipie jury, w którym oprócz Michała Pałubskiego zasiadają trzy wybrane z publiczności osoby, przeprowadza błyskawiczne głosowanie. Jeśli ocena jest pozytywna, uczestnik wygrywa określoną sumę pieniędzy i może opowiedzieć kolejny kawał. Negatywna ocena jury kończy występ danego uczestnika, a prowadzący zaprasza na scenę kolejną osobę.

 

 

Rywalizacja dzieli się na trzy następujące po sobie etapy. W każdym z nich jeden uczestnik może opowiedzieć do pięciu kawałów. W pierwszym etapie, nazwanym „500 plus”, można zdobyć po 100 zł za każdy dowcip, który uzyska pozytywną ocenę większości jurorów, a w przypadku remisu - dodatkowy, rozstrzygający głos przysługuje kierownikowi jury, Michałowi Pałubskiemu. Drugi etap to „Większa większość”, w którym można wygrać 300 zł za dowcip, jeśli zagłosuje za nim troje z czwórki jurorów. Trzeci etap, „Zero sprzeciwu”, to możliwość wygrania 500 złotych za dowcip, pod warunkiem uzyskania jednogłośnej aprobaty całego jury. Łącznie w programie można wygrać 4500 złotych. Uczestnicy, którzy odpadną na wcześniejszych etapach, zabierają ze sobą całą dotychczas zebraną sumę.

Wideo