2021-10-02

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Plan i zemsta

0

Oglądaj odcinki 514, 515, 516 i 517 od 4 do 7 października na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 514
Jawor i Górska prowadzą wizję lokalną z udziałem Krzysztofa Czerwca i prokuratora Janika. Czerwiec zobowiązał się, że wskaże miejsca, gdzie ukrył ciała innych swoich ofiar, dotąd nieznanych prokuraturze. Janik wietrzy tu szansę dla siebie na sukces medialny. Współpraca z Czerwcem idzie zaskakująco gładko, ale tylko do czasu…
W kolejnej lokalizacji morderca wykorzystuje okoliczności i ucieka swojej obstawie. Pomimo zaangażowania dużych sił, policjantom nie udaje się go ująć. Szybkie śledztwo wykazuje jednak, że Czerwiec musiał mieć pomocnika, kogoś na wolności, kto przygotował mu drogę ucieczki.
Pierwsze podejrzenia padają na Kasperskiego, ale ten akurat przebywa daleko poza Wrocławiem. Kryminalni wracają do więzienia, żeby sprawdzić, z kim jeszcze kontaktował się Krzysztof Czerwiec.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 515
Krzysiek Kopczyk i Ola Latoszek zajmują się sprawą zaginięcia dwóch mężczyzn, Jarosława Żmijewskiego i Karola Łańcuta. Obaj mieszkali w tej samej podwrocławskiej miejscowości, a ich pasją było eksplorowanie okolicznych terenów z wykrywaczami metali. Kryminalni jadą do domu Jarka i znajdują tam przedmioty wskazujące, że mężczyzna ostatnio przetapiał złoto. Zaczynają podejrzewać, że Jarosław i Karol mogli trafić na cenne znalezisko i to mogło stać się źródłem ich problemów.
Ola konfrontuje się z Mariolą, znajomą z kursu adopcyjnego. Mariola odsłania swoją prawdziwą twarz i Oli przypomina się, że już kiedyś się spotkały. Teraz Mariola ma zamiar zemścić się na policjantce i zrobi to tak, żeby bolało...

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 516
Prostytutki pracujące przy szosie wylotowej z miasta znajdują ciało zamordowanego mężczyzny. To Norbert Gardocki, ceniony trener tenisowy. Kryminalni szukają jego wrogów, ale ciekawy trop pojawia się z nieoczekiwanej strony - jedna z prostytutek przyznaje, że był on w tamtej okolicy stałym gościem. Sam nie korzystał jednak z usług, tylko przywoził do pracy inną dziewczynę. Wach i Walczak muszą wyjaśnić tajemnicę podwójnego życia trenera.
Piotr Głowacki zbiera się na odwagę i zamierza wreszcie dać Paulinie pierścionek zaręczynowy. Wach jest zajęta sprawą i nie tak łatwo ściągnąć ją na uroczystą kolację. Kiedy już przychodzi okazuje się, że Głowacki nadmiernie skomplikował cały plan.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 517
Na komendzie pojawia się Łukasz Kajak, dwudziestoletni chłopak z niepełnosprawnością intelektualną. Jest przekonany, że coś stało się jego sąsiadce, Anicie. Kryminalni, bez reszty pochłonięci poszukiwaniami Czerwca, początkowo mało poważnie traktują jego zgłoszenie, jednak później Łukasz przekonuje ich, że sprawa jest poważna.
Dziewczyna zniknęła z własnego domu. Na nagraniu, którym dysponuje chłopak widać, że wyprowadziło ją dwóch mężczyzn. Kryminalni zaczynają poszukiwania, ale wkrótce otrzymują wiadomość, że Łukasz również zniknął. Zabrał ze sobą służbową broń ojca i policjanci obawiają się, że zechce samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Kiedy sprawdzają jego pokój, dochodzą do wniosku, że intencje chłopaka mogły być nie do końca czyste.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze