2021-09-26

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Sprawca jest blisko

0

Oglądaj odcinki 510, 511, 512 i 513 od 27 do 30 września na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 510
Jawor i Górska zajmują się sprawą zabójstwa siedemnastoletniej Sary. Dziewczyna pokłóciła się z rodzicami i na jakiś czas przeniosła do siostry, Marty. Wstrząśnięta Marta, która znalazła ją martwą w mieszkaniu, chce powiadomić o tragedii rodziców. Kiedy jednak kryminalni dzwonią do nich kilka godzin później, okazuje się, że dziewczyna nie skontaktowała się z nimi.
Śledczy odkrywają, że Marta była adoptowanym dzieckiem i nigdy nie lubiła swojej młodszej siostry. Poszlaki, jakie zbierają kryminalni, mogą wskazywać, że wzbierająca latami zazdrość w końcu doprowadziła do katastrofy.
Tymczasem Krzysztof Czerwiec, seryjny morderca przebywający we wrocławskim zakładzie karnym, prosi Tomka Jawora o widzenie. Ma dla niego nietypową propozycję.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 511
W lesie znalezione zostaje ciało mężczyzny w stanie zaawansowanego rozkładu. Po numerze endoprotezy, jaką miał wszczepioną denat, doktor Pakulska ustala jego tożsamość. Okazuje się, że to Marian Olszewski, zaginiony przed rokiem współwłaściciel niewielkiego spa.
Krzysiek i Ola, którzy wyjaśniają tę sprawę, szybko ustalają, że Marian przed śmiercią wszedł w konflikt ze swoim wspólnikiem, a spa było tylko przykrywką dla usług seksualnych. Policjanci postanawiają sprawdzić, czy ten przybytek nadal działa w ten sam sposób. Do zbadania tematu namawiają samego Bolka Kowalskiego, który przecież ochoczo podda się masażowi.
Krzysiek Kopczyk w dalszym ciągu ma problemy z Janikiem. Prokurator nie odpuszcza i policjant w końcu zmuszony jest zdobyć dokumenty, które obciążą inspektora Kubisa.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 512
Wach i Walczak zajmują się zaginięciem jedenastoletniej Wiktorii. Dziewczynka wracała z lekcji muzyki, ale nie dotarła do domu, a jej telefon jest wyłączony. Analiza monitoringu wskazuje, że za Wiktorią jechało podejrzane auto. Kryminalni ustalają, że mógł je prowadzić Tobiasz, jeden z sąsiadów Wiktorii, który odsiedział wyrok za pedofilię.
Tobiasz przyznaje, że śledził dziecko, ale twierdzi, że nic mu nie zrobił. Najbliższa przyjaciółka Wiki, Amelia, zdaje się coś ukrywać przed kryminalnymi.
W toku śledztwa Walczak przypadkowo spisuje bezdomną, którą próbowali podpalić okoliczni chuligani. Kiedy Wach widzi jej nazwisko, nie dowierza własnym oczom. To jej dawna znajoma, z poprzedniego życia. Po służbie spróbuje ją odszukać.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 513
Barbara Kalicka, policjantka z Krakowa, ukrywa się w mieszkaniu operacyjnym we Wrocławiu. Ledwo uszła z życiem po brutalnym ataku Małego Druciarza i teraz spodziewa się, że przestępca ponownie ją odnajdzie, żeby dokończyć robotę. Jedynym człowiekiem, jakiemu ufa, jest inspektor Kubis.
Tymczasem naczelnik wrocławskich kryminalnych prowadzi sprawę w duecie ze Sławkiem Kłosem. Pod jedną ze szkół doszło do porwania rodzicielskiego. Ktoś zabrał samochodem dwunastoletnią Julkę Strachotę. Matka dziewczynki obwinia o to jej ojca, Pawła, z którym rozwiodła się w burzliwej atmosferze.
Policjanci zatrzymują mężczyznę, mimo że ten zapewnia o swojej niewinności. Następnego dnia przerażona matka dziewczynki pojawia się na komendzie. Mówi, że córka do niej zadzwoniła. Jest w jakimś hotelu pod miastem z nieznanym sobie człowiekiem.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze