2021-09-05

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Spryt i podstęp

0

Oglądaj odcinki 498, 499, 500 i 501 od 6 do 9 września na antenie Czwórki. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 498
Daga i Tomek zajmują się sprawą zabójstwa w parku. Ofiara to Marcin Fogiel, przed śmiercią brutalnie pobity i torturowany. Ktoś próbował nieudolnie go wykastrować. Bolek Kowalski odkrywa prawdopodobny motyw zbrodni. Fogiel używał wcześniej innego nazwiska i był podejrzanym w sprawach o charakterze pedofilskim.
Jawor i Górska zakładają, że być może skłonności mężczyzny dały o sobie znać i padł on ofiarą domorosłych stróżów sprawiedliwości. Jawor wpada na przewrotny pomysł, który pozwoli odkryć sprawców: sam wchodzi na fora internetowe i zaczyna podrywać nieletnie dziewczyny…
Daga cieszy się chwilami szczęścia. Jej chłopak, Robert Kasperski, wrócił z długich wyjazdowych zdjęć i ma dla niej niespodziankę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 499
Krzysiek Kopczyk oblewa test na strzelnicy i zaczyna poważnie obawiać się, że jego policyjna kariera dobiega końca. Z racji zaawansowanego wieku, może zostać odsunięty od czynnej służby. Nieoczekiwanie pomocną dłoń wyciąga do niego prokurator Janik.
Tymczasem, razem z Latoszek, Kopczyk bada okoliczności śmierci starszej pani, która zmarła w szpitalu na zawał, choć w dość zaskakujących okolicznościach. Medycy są przekonani, że kobieta do szpitala dotarła pod silnym wpływem narkotyków, co po sekcji potwierdza także Julia Pakulska. Kopczyk i Latoszek podejrzewają, że ktoś z rodziny mógł chcieć pozbyć się babci, żeby przejąć jej mieszkanie. Hipoteza umacnia się jeszcze, kiedy śledczy odkrywają, że wnuczek denatki był już notowany za handel ecstasy.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 500
Adam Dubiel, zamożny biznesmen, zostaje zastrzelony przed własnym domem na oczach córki i ochroniarza. Prowadzący śledztwo Wach i Walczak ustalają, że niektóre interesy Dubiela miały mafijny charakter, a cała sprawa może być formą porachunków gangsterskich.
U Kubisa pojawia się jednak ochroniarz zabitego, Kaniowski. Jak się okazuje, był kiedyś gliną i kumplem naczelnika. Teraz przekazuje mu ważny dowód i ostrzeżenie - to dopiero początek. Fala porachunków wkrótce może ogarnąć miasto i Kubis ze swoimi kryminalnymi musi położyć jej kres.
Podczas wieczornej przebieżki po parku Paulina Wach jest w szoku, kiedy w bezdomnej kobiecie rozpoznaje znajomą twarz.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 501
Górska i Jawor zostają wezwani do zwłok mężczyzny, które znaleziono na tyłach nocnego klubu. Jak odkrywają, denat Bartek Nowacki prowadził w lokalu zajęcia, na których uczył praktycznego podrywania dziewczyn. Aby zachęcić swoich potencjalnych kursantów, uciekł się do sprytnego oszustwa - dogadał się z kilkoma prostytutkami, aby dawały się poderwać i zaprosić do łóżka jego podopiecznym. Teraz kryminalni muszą odkryć, komu się to nie spodobało.
Jawor równolegle pracuje nad sprawą tajemniczych morderstw na bezdomnych. Jest przekonany, że bliźniaczo podobne zbrodnie popełnił seryjny morderca, który dopiero rozpoczyna działalność. Zagłębia się w sprawach z przeszłości, które miały podobny przebieg, aby znaleźć punkty wspólne.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze