2021-08-29

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Duch, ksiądz i...

0

Oglądaj odcinki 494, 495, 496 i 497 od 30 sierpnia do 2 września w Czwórce. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza w kolejnym tygodniu produkcja, która jesienią 2021 roku obchodzi jubileusz - pięć lat od premiery? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 494
Daga Górska i Tomek Jawor zostają przydzieleni do tajemniczego morderstwa. Ofiarą jest Maria Zadura - kobieta, która pracowała jako medium, ponoć niezwykle skutecznie pośredniczące w kontaktach między żywymi a światem duchów. Świadkowie zeznają, że Zadura przywołała ostatnio wyjątkowo nieprzyjazną istotę z zaświatów. Kryminalni nie przywiązują do tego wagi, dopóki nie usłyszą, co odkrył Bolo Kowalski, który zbadał miejsce zbrodni. Z ustaleń technika wynika, że mieszkanie było zamknięte od środka. Morderca zabił kobietę - i nie wyszedł drzwiami jak zwykły człowiek…
Daga i Tomek otrzymują też kolejną sprawę zabójstwa bezdomnego. Wszystkie okoliczności do złudzenia przypominają poprzednie morderstwo, z którym Tomek próbował powiązać Roberta Kasperskiego, partnera Dagi.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 495
Duet śledczy Latoszek-Kopczyk zajmuje się poszukiwaniami Łucji Krakowskiej, której zaginięcie zgłosił zaniepokojony mąż. Policjanci szybko ustalają, że Łucja miała kochanka - w osobie księdza z pobliskiej parafii. Ten zdecydował się zrzucić dla niej sutannę... ale w ostatnich dniach również nie można się z nim skontaktować. Policjanci muszą ustalić, co się stało z parą.
Krzysiek Kopczyk z zaskoczeniem odkrywa, że Ola Latoszek i doktor Irek Budka mieszkają już razem. Latoszek jest zdeterminowana, żeby adoptować Sandrę, córeczkę zastrzelonego przez siebie gangstera, z którą połączyła ją silna więź. Zbliża się ważny moment, bo wizytę u Oli zapowiedział pracownik socjalny, który ma ocenić, jakie warunki dziewczynka będzie miała w nowej rodzinie.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 496
Kuba Walczak martwi się kłopotami swojego przyjaciela, Słonia. Kucharz nie może znaleźć pracy w żadnej wrocławskiej restauracji i kiedy nadarzy się kolejna szansa, Kuba będzie gotów na wiele, aby mu pomóc.
Doktor Głowacki ma tymczasem swoje - bardzo tajemnicze - plany wobec Pauliny Wach i wciąga do współpracy Agatę.
Równolegle Walczak, razem z Wach, zajmuje się sprawą morderstwa na Barbarze Kalinowskiej. Kuba odkrywa, że ofiara była matką Artura Jońskiego, człowieka, którego Walczak zamknął wiele lat temu za brutalną przemoc wobec żony i dziecka. Joński właśnie wyszedł na wolność i policjanci zaczynają podejrzewać, że może planować zemstę na ludziach, którzy posłali go za kraty.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 497
Po zamieszaniu z braćmi Gawlikami Chuda poważnie zastanawia się nad swoją dalszą przyszłością w policji. Pomocną dłoń wyciąga do niej Kubis - proponuje tymczasowy angaż do wrocławskich kryminalnych.
Policjanci akurat borykają się z pilnym wyzwaniem: zaginął dziewięcioletni Marcin. Sprawę zgłasza jego ojczym, Bogdan Zakrzewski. Biologiczny ojciec chłopaka jest alkoholikiem i zerwał kontakty z dzieckiem, ale teraz staje się głównym podejrzanym. Patrole mundurowych przeszukujące okolice odnajdują jednak inny trop - mapę okolicy z jakimiś punktem zaznaczonym znakiem „X”. We wskazanym miejscu Chuda i Kubis znajdują zagrzebaną w ziemi lalkę. Policjanci przeczuwają, że to musi mieć związek ze zniknięciem Marcina.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30 w Czwórce.

Komentarze