2024-05-24

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Atrybuty zła

0

Oglądaj premierowe odcinki 812, 813 i 814 serialu od 27 do 29 maja w Czwórce. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 812
Straż leśna znajduje martwego człowieka. Mężczyzna zginął od ciosu nożem i sam dzierżył w dłoni broń, której posiadać nigdy nie powinien. W toku śledztwa wychodzi, że zamordowany prowadził wspólny interes z niejakim Sową. Panowie niedawno pokłócili się o pieniądze. Sowa twierdzi, że to nic poważnego, zarzucając jednocześnie wspólnikowi paranoję. Problem w tym, że mężczyzna nie mówi całej prawdy. Podobnie jak żona ofiary. Tymczasem między Gardą, a pułkownik Ciszewską niespodziewanie zdaje się rozkwitać uczucie. Niestety, oboje nie zdają sobie jeszcze sprawy, że gangster Imre Sipo, na którego polują, nie zamierza być zwierzyną łowną.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 813
Zuza w końcu wyjaśnia synowi Mikołajowi, dlaczego przez tyle lat nie miała z nim kontaktu. To jej ojciec ukrył przed nią syna. Jak twierdził, robił to dla jej dobra. Mikołaj trafił wtedy pod skrzydła tajemniczego biznesmena Szymana, dla którego pracuje do dziś. Intencje pracodawcy mają jednak drugie dno, czego chłopak nie dostrzega. Ale również Mikołaj skrywa tajemnicę - nie tylko przed szefem, ale przede wszystkim przed Zuzą. W rozpaczy dzwoni do matki z prośbą o pomoc. Wichura nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób trafi w środek śmiertelnej intrygi.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 814
Zuza Wichura zaginęła. Nikt nie wie, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Tym bardziej że oficjalnie została podejrzana o dokonanie zabójstwa Szymana. Z powyższym śledztwem łączy się inna sprawa, czyli śmierć sędziego Kawki oraz dziewczyny zgwałconej przez sędziego, której ciało znaleziono w jego piwnicy. W tym czasie Mikołaj, syn Wichury, prowadzi własną, tajemniczą grę, w którą uwikłani są zarówno Zuza, jak i jej nieżyjący ojciec.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.