2024-05-17

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Gdzie jest winny?

0

Oglądaj odcinki 809, 810 i 811 serialu od 20 do 24 maja na antenie Czwórki. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 809
Na komendę zgłasza się kobieta, Irmina, twierdząc, że nieznajomy mężczyzna porwał jej dziecko. A dokonał tego, kradnąc samochód, w którym znajdowała się córka Irminy. W aucie znajdowała się także opiekunka dziewczynki. Nie wiadomo dlaczego przestępca porwał również i ją. Wkrótce porywacz przedstawia swoje żądania. Jednak w tej sprawie jest drugie dno, bo nie chodzi tylko o uzyskanie okupu. Walczak ma żal do Zuzy, że ta ukrywała fakt, iż jest matką dorosłego syna. Kuba nie rozumie jej zachowania, ale jeszcze bardziej tego, że chłopak pojawił się w życiu Wichury tak nagle. Dla policjantki nie ma w tym niczego dziwnego. I Walczak również to zrozumie, gdy pozna całą prawdę.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 810
Baśka i Sławek nie ustają w poszukiwaniu zaginionych chłopców. Sprawa komplikuje się, gdy wychodzi na jaw, że ktoś nagrał śledczych podczas pracy w lesie - wtedy, gdy odnaleźli ząb należący do dziecka. I właśnie takie nagranie trafiło do sieci. Kto to zrobił i dlaczego, pozostaje tajemnicą do rozwiązania. Ale zanim do tego dojdzie, śledczy muszą wyjaśnić sprawę śmiertelnego wypadku. Kierowca potrącił kilkuletnią dziewczynkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. O poprowadzenie śledztwa poprosił sam prokurator Jagiełło, bo matka dziecka to jego znajoma.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 811
Na chodniku w pobliżu domu zakonnego ktoś porzuca niemowlę. Dziecko, ubranie oraz koc, którym zostało okryte, są we krwi. Nie należy ona jednak do niemowlęcia. Wkrótce policjanci trafiają na ślad kobiety, która może być jego matką. Ta jednak zaprzecza, podobnie jak jej znajomy, którego śledczy spotykają w domu kobiety. Ale Garda i Rosa pozostają nieufni wobec ich słów - zwłaszcza mężczyzna budzi ich podejrzenia. Jak się okazuje, ma on już swoje miejsce w policyjnej kartotece. Parę lat wcześniej był przesłuchiwany w podobnej sprawie. Tymczasem Lipka i Zawada kontynuują poszukiwania Wangoga. Przestępca wciąż pozostaje nieuchwytny. Przypadkowe spotkanie policjantki z pewnym chłopcem okazuje się jednak przełomowe dla śledztwa.