2024-05-10

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Krwawa zbrodnia

0

Oglądaj odcinki 804, 805, 806, 807 i 808 serialu od 13 do 17 maja na antenie Czwórki. W nowej serii jeszcze więcej intrygujących zagadek, trzymających w napięciu wydarzeń i mocny przewodni wątek kryminalny sezonu, a wszystko to przeplata się ze wzruszającymi i radosnymi chwilami bohaterów. Czym zaskakują „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 804
Garda i Górska muszą rozwiązać sprawę morderstwa, jakiego dokonano na jednej z wrocławskich uczelni. Ktoś pobił na śmierć jej rektora - profesora Wojnara. Mężczyzna niedawno sprzedał mieszkanie i uczynił to w dość tajemniczych okolicznościach. Otrzymane środki zniknęły bez śladu, co sugeruje śledczym, że Wojnar mógł być winien komuś duże pieniądze. W dalszym toku śledztwa wychodzi na jaw, że profesor był szantażowany. Nie jest to jednak jedyna tajemnica, jaką skrywał zamordowany. Tymczasem Garda wciąż nie potrafi wybaczyć Sikorowi zdrady, jakiej się dopuścił. Policjant nie jest jednak świadom, że zarówno on jak i Sikor padli ofiarą manipulacji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 805
Słoniu i Walczak otrzymują zlecenie transportu żywności. Proste zadanie okazuje się mieć jednak drugie dno. I nieoczekiwanie łączy się z mrocznym przestępstwem. Ale zanim chłopaki odkryją, w co zostali wmanewrowani, Walczak i Wichura będą musieli rozpocząć inne śledztwo. Z zakładu pogrzebowego wykradziono zwłoki kobiety - Sabiny Rawicz. Mąż kobiety twierdzi, że musi to mieć związek z nim lub córką - wszak oboje są znani i należą do społecznej elity. Śledczy dowiadują się, że córka Rawiczów w ostatnim czasie była prześladowana przez tajemniczego mężczyznę. Grono podejrzanych powiększa się, gdy bez śladu znika jeden z pracowników zakładu pogrzebowego.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 806
W hospicjum umiera mężczyzna - Witold Modzelewski. Tuż przed śmiercią próbował zabić jedną z opiekunek, a także zostawił po sobie dziwną i podejrzaną spuściznę. To pożegnalne listy pięciu kobiet zagranicznego pochodzenia. W każdym z listów znajdował się kosmyk włosów oraz biżuteria. Cztery z pięciu kobiet zostały uznane za zaginione. Poszukiwania ostatniej z nich wiążą się z tragiczną śmiercią syna Modzelewskiego. Tymczasem śledztwo w sprawie zaginionego Łukasza Czapli coraz bardziej się komplikuje. Liczba zaginionych powiększyła się o kolejnych dwóch chłopców. Każdą sprawę zdaje się łączyć tajemnicza symbolika związana z dawnymi wierzeniami. Ponadto Kopernik odkrywa, że łącznikiem może być sprawa sprzed 30 lat, kiedy doszło do potwornej zbrodni.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 807
Sikor i Rosa próbują znaleźć sprawcę koszmarnej zbrodni. Ktoś zamordował kilkunastoletnią dziewczynę - Idę, co więcej dokonał tego w bestialski sposób. Okazuje się, że nieżyjąca licealista była w rzeczywistości chłopcem będącym w procesie korekcji płci. Śledczy podejrzewają, że doszło do zbrodni z nienawiści. Tym bardziej że przyjaciółka zamordowanej rzuca cień podejrzeń na własnego ojca, dla którego ktoś taki jak Ida jest zagrażającym wynaturzeniem. Równolegle Kaśka Lipka i Adam Zawada kontynuują poszukiwania Wangoga. W końcu trafiają na jego trop. Przestępca jednak za wszelką cenę próbuje zatrzeć pozostawione po sobie ślady i jest gotów dokonać każdej zbrodni, aby nie dać się złapać.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 808
Ze śledczymi kontaktuje się dziennikarz, będący w posiadaniu materiałów świadczących, iż trafił na trop zbrodni o potężnej skali. Ktoś zrobił zdjęcia popularnej aktorki w towarzystwie groźnego gangstera zajmującego się szpiegostwem gospodarczym. Sprawa jest podejrzana, bowiem kobieta jest narzeczoną bogatego biznesmena pracującego dla wojska i służb mundurowych. Sikor i Górska podejrzewają, że dziewczyna pracuje dla gangstera i zamierza wykorzystać w tym celu relacje z narzeczonym. W sprawę włącza się ABW w osobie pułkownik Ewy Ciszewskiej i ona przejmuje śledztwo. Górska nie jest zachwycona współpracą z panią pułkownik. Garda natomiast wręcz przeciwnie. Ale czy ma świadomość, że w tej grze nikt nie jest tym, za kogo się podaje?

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Czwórce.