2023-11-04

„Para do gara” - odcinek 20: Ciupaga, czapka i ciąża w finale

0

W ostatnim odcinku pierwszego sezonu programu pary mierzą się z paprykarzem cielęcym. Do niego serwują placki ziemniaczane. Zadanie tylko z pozoru wydaje się proste, bo przepis jest skomplikowany, a uczestniczki muszą przekazać go swoim partnerom z pamięci. Czy dają radę ze wszystkim na czas? „Para do gara. Ona mówi, on gotuje” w sobotę i niedzielę o godz. 17:00 w Czwórce.

Uczestnicy odcinka
W kulinarnym starciu jako drużyna niebieskich mierzą się Kinga i Sylwester z Morawczyny na Podhalu, Agnieszka i Krzysztof z Torunia zakładają stroje czerwone, a Paula i Sławomir ze Skierniewic żółte. Jaką strategię ma każda z drużyn?

Hołd dla klasyki
Uczestniczki spotykają się w kuchni z prowadzącym. Paula w czapce kucharskiej przyznaje, że lubi gotować. Kinga jest przygotowana do specyficznego dopingowania swojego górala, dzierżąc w ręku ciupagę. Agnieszka przyniosła do studia… brzuch ciążowy. Dobre humory nieco psuje paniom skomplikowana receptura na paprykarz cielęcy z plackami ziemniaczanymi à la rosti. Szczegóły przepisu oraz lista składników w programie i na stronie smaker.pl.

Do boju
W zaledwie 45 minut panowie mają wykonać potrawę na podstawie instrukcji, które zapamiętały ich partnerki. To możliwe? - Z plackiem po zbójnicku to Sylwek powinien dać radę - mówi optymistycznie Kinga. Agnieszka nie jest tak pewna. - Nie wiem, co to będzie - mówi. Kinga woli pochwalić swojego partnera i poczekać, aż zobaczy na ekranie jak do niej macha. Ale czas przejść do zadania!

Co za pary!
Agnieszka zdradza, że zgłosiła się do programu, bo lubi kolekcjonować wspomnienia. - Na stare lata. Moje. Bo on już ma - śmieje się ze starszego o piętnaście lat męża, dodając, że to jej zasługa, że Krzysztof tak świetnie wygląda. Paula i Sławek są w związku partnerskim. Na ich fikuśnych czapkach widnieją przezwiska. Dlaczego on to „Huzio z piękną buzią”? - Zawsze byłem ładny, śliczny, przystojny i sympatyczny - zachwala jak rasowy handlowiec. Ona zajmuje się zumbą. Taniec, ale góralski mają we krwi Kinga i Sylwester. Krzesanego nie prezentują tylko z braku miejsca. A w stresujących chwilach programu mówią po swojemu, dając widzom próbkę góralskiej gwary. Która z par daje sobie lepiej radę z gotowaniem?

Test w ciemno
Po walce do ostatnich chwil potrawy trafiają na talerze. Panie oceniają je w skali od 1 do 10. Jak smakują? „Dobre, ale takie nijakie”, „To jest danie po mojemu”, „Ostre. Ostre. Wyraźny smak ostry” - słyszą uczestnicy wśród komentarzy partnerek. A jaka wynika z nich punktacja? Dwie drużyny idą na tym etapie łeb w łeb!

Ocena Mateusza
O wyniku decyduje szef kuchni. Niebieskich pyta „A gdzie reszta?”, bo danie jest widocznie niekompletne. Krzysztofa chwali za doprawienie dania, a spoglądając na to, co przygotował Sławek, stwierdza, że na talerzu jest niezły kabaret. Kto wygrywa finałowy odcinek?

„Para do gara. Ona mówi, on gotuje” - odcinek 20:

Dziękujemy za wspólne oglądanie programu Para do gara. Ona mówi, on gotuje w Czwórce.