2023-11-03

„Para do gara” - odcinek 19: Kaczka nie najwyższych lotów

0

Klasyk francuskiej kuchni w wykonaniu amatorów może być wyzwaniem dla kubków smakowych. Odcinek obfitujący we wpadki, nieoczekiwane wydarzenia i komiczne komentarze. Jedyna okazja, żeby zobaczyć szefa kuchni z mopem! Jak idzie mu sprzątanie, a jak uczestnikom gotowanie?„Para do gara. Ona mówi, on gotuje” w sobotę i niedzielę o godz. 17:00 w Czwórce.

Uczestnicy odcinka
Monika i Sebastian z Kęt koło Oświęcimia zajmują kuchnię żółtą, drużyna czerwonych to Joanna i Rafał z Warszawy, a niebieskie oryginalne stroje zakładają Julia i Leopold również z Warszawy. Której z par udaje się najlepiej wykonać zadanie i zgarnąć nagrodę?

Kaczka po francusku
Mateusz Gessler straszy uczestniczki już w pierwszych chwilach spotkania. Wystarczy francuska nazwa dania, którym jest pierś z kaczki w sosie śliwkowo-pomarańczowym z dodatkiem purée à la Gessler, czyli tłuczonymi ziemniakami z borowikami. Tłumaczenie na polski pomaga, ale flambirowanie jabłek to jednak wyzwanie. Szczegóły przepisu oraz lista składników w programie i na stronie smaker.pl.

Gorąca atmosfera w kuchni
Na wykonanie zadania drużyny mają tylko 50 minut. Sebastian zaczyna od rozpoznawania brandy na węch, a Monika przebiera miarę tego trunku, myląc 40 z 400 mililitrów. Julia ma problem, żeby wyjaśnić Leopoldowi, jak pokroić pomarańcze. Zamiast półplasterków w jej wersji są to „takie uśmiechy”. - Tylko cienko! - przestrzega. Rafał z kolei narzeka na niezbyt precyzyjny przekaz od Asi. Nacinanie skóry kaczki nigdy nie było tak skomplikowane…

Pary do gara
Monika i Sebastian to małżeństwo urzędniczki z policjantem. Jak zgodnie mówią, ich związek to materiał na melodramat - od nienawiści do miłości. W szkole nie lubili się z powodu żartów, teraz poczucie humoru ich łączy. Pierwsza z warszawskich par to Julia i Leopold. Oboje zajmują się słuchaniem innych - ona jako przyszła pani psycholog, a on jako barman. W związku potrafią się pokłócić nawet o to, kto częściej prowokuje kłótnie. Czerwoni podzielili obowiązki zawodowe na pracę fizyczną i umysłową - Rafał w siłowni, a Asia w biurze. Czy imponujące mięśnie pomagają w gotowaniu?

Ocena potraw

Po klękaniu przed Mateuszem Gesslerem, pokazie masażu twarzy, katastrofach z rozlanym przez szefa kuchni sokiem i wsypanej na talerze ziemią udaje się jednak zakończyć tę część konkurencji i przejść do testu smaku w ciemno. Julia docenia kaczkę rywali, ale najwięcej punktów trafia do jej partnera. Asia również daje najwyższą notę Rafałowi, mimo że wszystkie dania jej smakują. Nie inaczej jest w wypadku Moniki. O zwycięstwie ostatecznie zadecyduje szef Gessler.

Finał
Jak prowadzący reaguje na widok i smak potraw przygotowanych przez uczestników? „Osz ty!”, „Oby to nie była więzienna kuchnia”, „Uuu, takie konkretne danie” - mówi na pierwszy rzut oka. A po próbie smaku przyznaje swoje punkty. Kto wygrywa?

„Para do gara. Ona mówi, on gotuje” - odcinek 19:

Dziękujemy za wspólne oglądanie programu Para do gara. Ona mówi, on gotuje w Czwórce.