2023-10-31

Paweł Orleański: W programie zdarzają się falsyfikaty

0

Gospodarz produkcji „Łowcy skarbów. Kto da więcej” opowiada, jak uniknąć podróbek, szukając ciekawych eksponatów. Na co warto zwrócić uwagę i który rodzaj zakupów niesie ze sobą szczególne ryzyko? Co dzieje się, jak taki przedmiot trafia do programu? Specjalnie dla Czwórki ciekawostki z kulis zdradza Paweł Orleański.

Skarb czy podróbka?
- Do tego programu widzowie przywożą przeróżne rzeczy, mamy też parę takich historii, w których zdarzają się falsyfikaty. Ludzie, kupując pewne rzeczy, nie sprawdzają do końca ich autentyczności i okazuje się, że czasami ktoś ich oszukał - mówi Paweł Orleański i opowiada, co się dzieje, kiedy już taki fałszywy przedmiot trafi do studia. - My to oczywiście weryfikujemy. Wtedy nie odbywa się żadna licytacja. Dbamy o to, aby te przedmioty, które trafiają przed oblicze Łowców, były oryginalne i w pełni sprawdzone - dodaje.

Internetowi oszuści
Gospodarz programu szczególnie przestrzega przed zakupami w sieci oraz poza granicami kraju, kiedy trudno zweryfikować samodzielnie dany przedmiot. - Na takie rzeczy na wyjazdach zagranicznych czy aukcjach internetowych szczególnie uczulam - podkreśla Paweł Orleański.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.

Oficjalny profil „Łowcy skarbów. Kto da więcej” na Instagramie - @lowcyskarbowczworka