2022-05-13

Paweł Orleański prowadzącym polskiej edycji światowego hitu

0

Aktor i prezenter został gospodarzem programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Paweł Orleański znany jest szerokiej widowni m.in. z kultowego „Galileo”. Polska wersja popularnej na świecie produkcji od jesieni 2022 roku w Czwórce. Obecnie trwają poszukiwania uczestników.

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” to polska wersja formatu „Cash Or Trash”, odnoszącego sukcesy m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech czy Niemczech, gdzie wyemitowano już 1400 odcinków tej produkcji. Polska edycja została zaplanowana na jesień. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń chętnych, którzy chcieliby sprzedać swoje rzeczy w programie.

Kto może zarobić?
Udział w produkcji może wziąć każdy, bo każdy ma w domu coś, co może zwrócić uwagę tytułowych łowców skarbów, czyli dealerów sztuki i kolekcjonerów, liczących na zakup ciekawych przedmiotów do swoich antykwariatów, sklepów lub prywatnych zbiorów. Wystarczy wysłać zgłoszenie poprzez fanpage programu: www.facebook.com/lowcyskarbowczworka, a marzenie o transakcji życia może się ziścić.

Zakurzone starocie z piwnicy czy strychu, pamiątki z babcinego kredensu lub leciwe szpargały zalegające w szufladach mogą okazać się warte znacznie więcej, niż się zdawało. Szczególnie kiedy kupujący zaczną je licytować. Jeżeli właściciel dobije targu z jednym z nich, wyjdzie ze studia z gotówką. Jeśli nie, wróci ze swoim przedmiotem do domu, bogatszy o pogłębioną wiedzę i szacunkową wycenę, które przed spotkaniem z kupującymi uzyskuje od ekspertów programu - wybitnych znawców rynku sztuki, antyków, biżuterii, designu i kolekcjonerskich trendów. Nad wszystkim czuwa gospodarz show, Paweł Orleański, który pełni funkcję przewodnika widzów oraz uczestników po programie i jego zasadach.

Kim jest Paweł Orleański?
Paweł Orleański jest prezenterem, lektorem i aktorem telewizyjnym, teatralnym, filmowym oraz dubbingowym. Ukończył Wydział Aktorski wrocławskiej PWST. Występował na deskach Teatru Polskiego i Teatru Poniedziałkowego we Wrocławiu oraz w wielu popularnych serialach, m.in. „Na dobre i na złe”, „Niania w wielkim mieście”, „Druga szansa”, „M jak miłość”, „Hotel 52”, „Plebania”, „Fala zbrodni” czy „Kryminalni”.

Z Czwórką związany jest od blisko dwudziestu lat, w ciągu których stał się jedną z najbardziej lubianych twarzy stacji. Na jej antenie zadebiutował w 2003 roku jako prowadzący teleturniej „Daję słowo”. W następnych latach poprowadził kolejne produkcje o podobnym charakterze: „Lingo” i „Przetrwanie”, a także „Dragons’ Den - jak zostać milionerem” - polską wersję międzynarodowego hitu, w którym drobni i początkujący przedsiębiorcy prezentowali swoje pomysły na biznes piątce multimilionerów, żeby pozyskać ich jako inwestorów.

  

Nieprzerwanie od 2007 roku jest gospodarzem „Galileo” - najpopularniejszego i najdłużej nadawanego programu popularnonaukowego w Polsce, w którym od niedawna gościnnie towarzyszy mu nastoletnia córka, Tosia. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem podróży, zwierząt, motocykli i narciarstwa. Swoje największe pasje dzieli z córką i żoną - również aktorką - Joanną Orleańską.

Komentarze