2023-05-19

„Policjantki i Policjanci”: Ślub, porwania, napaści i szantaże

0

Oglądaj finałowe odcinki 1041, 1042, 1043, 1044, 1045 od 22 do 26 maja w Czwórce. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1041
Patrol siódmy, w którym tym razem aspirantowi sztabowemu Mikołajowi Białachowi towarzyszy starsza sierżant Emilka Drawska-Zapała, natrafia na awanturę pod halą sportową. Okazuje się, że dwójka dzieci próbowała nielegalnie dostać się na rozgrywki sportowe. Policjanci wykazują się zrozumieniem i wraz z ochroniarzem obiektu zabierają ciekawskich na trening drużyny.
Kolejne zgłoszenie dotyczy taksówki pozostawionej w środku lasu. Na miejscu policjanci spotykają dawnego kolegę, który jako pierwszy natknął się na porzucone auto. Chwilę później pojawia się zgłoszenie o zaginięciu młodej dziewczyny. Jak się wkrótce okazuje, sprawa ta ma związek z pojazdem znalezionym w lesie. Policjanci ustalają, że kierowca taksówki jest zamieszany w porwanie dziewczyny. Rozpoczyna się skomplikowane śledztwo, w którym tropy prowadzą do przestępców zajmujących się przemytem diamentów na szeroką skalę. Drawska podczas służby podpytuje Białacha o Krzyśka. Emilka martwi się, że jej mąż znów wplątał się w coś niebezpiecznego.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1042
Aspirant sztabowy Mikołaj Białach i podkomisarz Miłosz Bachleda interweniują podczas awantury w restauracji. Właściciel jest szantażowany przez nieznajomych napastników. Żona restauratora informuje policjantów, że już nie pierwszy raz mąż ma do czynienia ze zbirami żądającymi haraczu. W czasie śledztwa wychodzi na jaw, że właściciel ma kryminalną przeszłość. To zmienia tor dochodzenia. Patrol siódmy szuka tropów w dawnym środowisku poszkodowanego.
Chwilę później przychodzi wezwanie do podobnej interwencji. Policjanci pojawiają się w samą porę, żeby uratować kolejnemu poszkodowanemu życie. Patrol siódmy musi dopaść grupę przestępczą odpowiedzialną za te napaści. Mikołaj Białach decyduje się działać pod przykrywką. Tym samym wplątuje się w niezwykle niebezpieczną sytuację. W śledztwie policjantom pomaga komisarz kryminalny Tomasz Szulc.
Tymczasem Miłosz Bachleda z niecierpliwością czeka na swoją narzeczoną, która właśnie wróciła do kraju. Co wyniknie z tego spotkania?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1043
To wyjątkowy dzień dla podkomisarz Leny Kamińskiej. Po służbie policjantka ma stanąć na ślubnym kobiercu z komisarzem Tomaszem Szulcem. Przygotowania do ceremonii przebiegają nie bez problemów. Począwszy od kwiatowych potknięć, a skończywszy na łakomstwie kolegi z pracy. Jednak wygląda na to, że pomimo małych przeszkód, to będzie wyjątkowy dzień dla zakochanej pary policjantów.
Jak co dzień trwa służba policyjna. Patrol piąty przyjmuje zgłoszenie od przerażonej kobiety, która została napadnięta przez zamaskowanego sprawcę. Ukryła się we własnej łazience i stamtąd zadzwoniła na policję. Kamińska i Zapała już po chwili są na miejscu zdarzenia. Zastają tam zranionego kuriera, który przez przypadek pojawił się w czasie napadu. Niestety sprawca zniknął. Poszkodowana podejrzewa o napaść swojego sąsiada, z którym od jakiegoś czasu jest w stałym konflikcie. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają ten trop.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1044
Oficer dyżurny Jacek Nowak przekazuje patrolowi siódmemu zgłoszenie o kradzieży torebki. Policjanci ruszają na miejsce zdarzenia. Aspirantowi sztabowemu Mikołajowi Białachowi wyjątkowo towarzyszy tego dnia sierżant Krzysztof Zapała. Okazuje się, że torebkę ukradła młoda dziewczyna na skuterze.
Sprawczyni zamieszania sama wpada w ręce policjantów. Kobieta twierdzi, że została zmuszona do przestępstwa, przez szantażystę, który groził, że jeśli nie spełni jego żądań, przekaże jej narzeczonemu wstydliwe materiały z jej udziałem. Następnie okazuje się, że w sprawę nieświadomie zamieszany jest były detektyw, kolega Krzysztofa Zapały. To w jego domu patrol siódmy wpada na kluczowy trop.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1045
Na komendę dzwoni mężczyzna, który obawia się, że jego żona została porwana z mieszkania. Patrol szósty bezzwłocznie udaje się na miejsce zdarzenia, gdzie odkrywa ślady walki oraz krew uprowadzonej. Podczas śledztwa policjanci natrafiają na inne sprawy, które pod wieloma względami przypominają, tę, którą właśnie prowadzą. Wszystkie ofiary są do siebie bardzo podobne. Aspiranci sztabowi Natalia Mróz i Marek Korwicki rozpoczynają poszukiwania seryjnego mordercy.
Tymczasem znika policyjna technik Klara Skrzypek, która również była zaangażowana w śledztwo. Policjanci obawiają się najgorszego, ponieważ ich koleżanka z pracy wyglądem przypomina pozostałe ofiary. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Marek i Natalia szukają wszelkich tropów, które naprowadzą ich do miejsca przetrzymywania ofiar.
Odpowiedzialny za przestępstwa mężczyzna sam kontaktuje się z komendą miejską. Dzięki tej rozmowie następuje przełom w sprawie. Policjanci ruszają na ratunek porwanym kobietom.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.