2023-05-12

„Policjantki i Policjanci”: Z narażeniem zdrowia i życia

0

Oglądaj odcinki 1036, 1037, 1038, 1039, 1040 od 15 do 18 maja na antenie Czwórki. Jakie sprawy mają do rozwiązania funkcjonariusze? Co dzieje się w ich życiu prywatnym? Czym tym razem zaskakują widzów bohaterowie hitu „Policjantki i Policjanci”? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji na antenie stacji.

Oglądaj Policjantki i Policjanci online na polsatgo.pl.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1036
Komendant Witacki wprowadza policjantów z patrolu szóstego w nadzwyczajną sytuację, związaną z głośnym procesem sądowym. Prokurator, który wznowił sprawę grupy przestępczej zajmującej się handlem kobietami, tym samym wydał na siebie i swoją rodzinę wyrok śmierci. Teraz aspiranci sztabowi Natalia Mróz i Marek Korwicki muszą odnaleźć płatnego zabójcę, zanim on dopadnie prokuratora. Witacki stawia na nogi całą komendę, by zapewnić bezpieczeństwo zagrożonemu mężczyźnie. Patrol szósty musi przechytrzyć wynajętego mordercę, który jest francuskim zawodowcem. Dochodzi do prowokacji, w której policjanci narażają własne życie. Po ciężkim dniu Marek i Natalia spędzają razem przyjemne popołudnie. Para funkcjonariuszy ma do wyjaśnienia prywatne sprawy…

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1037
Podkomisarz Lena Kamińska i sierżant Krzysztof Zapała rozpoczynają dzień pracy od patrolu pieszego. Do pierwszej interwencji dochodzi już po chwili, bo w bocznej uliczce leży nieprzytomny człowiek z raną głowy. Policjantów zawiadamia przypadkowy przechodzień, który natknął się na niego w drodze do pracy. Niestety, świadek nie widział nikogo podejrzanego, więc nie wiadomo, co tak naprawdę się stało. Dopiero w szpitalu policjanci uzyskują od lekarza więcej informacji. Okazuje się, że mężczyzna był wiązany i bity przez długi czas. Patrol piąty musi znaleźć winnych. Pobity nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Jedynym tropem jest wygląd sugerujący, że jest on osobą w kryzysie bezdomności. Lena i Krzysiek postanawiają popytać wśród bezdomnych, czy ktoś kojarzy mężczyznę. Kiedy w końcu udaje się ustalić tożsamość pobitego, rozpoczyna się śledztwo mające na celu odkrycie, kto się nad nim znęcał i dlaczego.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1038
Podkomisarz Miłosz Bachleda i aspirant sztabowy Mikołaj Białach ruszają na pierwszą interwencję. Przypadkowy przechodzień usłyszał wołanie o pomoc dochodzące z głębi zalesionego terenu. Policjanci idą za głosem i na miejscu zastają przywiązanego do drzewa mężczyznę oblanego jakąś substancją. Dzięki zamontowanym w pobliżu fotopułapkom patrolowi siódmemu udaje się znaleźć trop wiodący do sprawcy. Tymczasem na komendzie pojawia się prokurator z nagraniem obciążającym jednego z policjantów. Chodzi o molestowanie. Chociaż komendant Witacki ufa swoim pracownikom, to jest zobowiązany zweryfikować zarzuty. Ida Szumiec zostaje odsunięta od służby na komendzie pod zarzutem złamania tajemnicy służbowej. Mikołaj Białach nie może uwierzyć w winę koleżanki. Postanawia znaleźć dowody na niewinność pani psycholog.

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1039
Na komendzie pojawia się pracownica szpitala, która znalazła list pożegnalny wypisanej już do domu pacjentki. Aspiranci sztabowi Natalia Mróz i Marek Korwicki jadą pod adres starszej kobiety. Nieco później Natalia odbiera telefon od swojej przerażonej siostry. Ktoś próbował ukraść Matyldzie wózek z dzieckiem. Patrol szósty rusza na miejsce zdarzenia. Dzięki zebranym przez Klarę odciskom palców policjantom szybko udaje się zidentyfikować sprawcę. Chwilę później mężczyzna jest już przesłuchiwany na komendzie. Niestety, to nie koniec problemów tego dnia. Okazuje się bowiem, że nie dziecko Matyldy miało być porwane, ale syn Marka, a zatrzymany mężczyzna to tylko wynajęta do prowokacji „płotka”. Tymczasem Igor Korwicki jest na wycieczce szkolnej za miastem. Zaniepokojony Marek jedzie tam wraz ze swoją patrolową partnerką. Rozpoczyna się walka z czasem. Czy policjanci zdążą przed porywaczami?

„Policjantki i Policjanci” - odcinek 1040
Trójka rodzeństwa ucieka na przerwie ze szkoły. Nie są to jednak zwykłe wagary. Jedno z dzieci zostawia niepokojący pożegnalny liścik. Pani pedagog jest przekonana, że dzieciom może grozić niebezpieczeństwo i zawiadamia policję. Interwencję podejmuje patrol piąty, który jedzie do domu małych uciekinierów, gdzie odkrywa ślady walki. Chwilę później podkomisarz Lena Kamińska i sierżant Krzysztof Zapała wpadają na pierwszy trop. W osiedlowym sklepiku sprzedawczyni ma dla nich ważne informacje. Dzięki temu policjanci odnajdują dwie dziewczynki, poszukiwany jest jeszcze ich brat, najstarszy z rodzeństwa. Lena i Krzysiek muszą odkryć, co takiego wydarzyło się w ich domu i co było powodem desperackiej ucieczki trójki dzieci? Tego samego dnia patrol piąty interweniuje także w sprawie skradzionego samochodu i zdemolowanego sklepu. Winną okazuje się szanowana pani profesor, która z jakiegoś powodu zachowuje się zupełnie nietypowo. Lena rozpoczyna przygotowania do ślubu od zakupu sukienki. Policjantce pomaga jej matka oraz córka, Ania.

Policjantki i Policjanci od poniedziałku do piątku o godz. 19:00 w Czwórce.