2023-05-12

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”: Nagłe komplikacje

0

Oglądaj odcinki 694, 695, 696, 697 od 15 do 18 maja na antenie Czwórki. Produkcja opowiada o grupie śledczych zajmujących się przypadkami najcięższych zbrodni. Co zaplanowali scenarzyści serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”? Jakich emocji dostarcza telewizyjny hit, która przyciąga przed ekrany miliony widzów? Przeczytaj opisy i zobacz wideo po emisji w stacji.

Oglądaj Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny online na polsatgo.pl.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 694
Kornelia zabiera Agatę na weekend za miastem. To dla Pauliny Wach duże wytchnienie. Policjantka nie może pozbyć się przeczucia, że Krupa wziął sobie jej córkę na cel, ale wierzy, że z koleżanką Agata będzie bezpieczna. Paulina razem z Kubą Walczakiem wraca do niewyjaśnionych przypadków gwałtów, jakie wydarzyły się w ostatnim czasie we Wrocławiu. Kiedy jadą porozmawiać z jedną z ofiar, Luizą, ta jest mocno zaskoczona - doskonale zna Krupę i ma o nim jak najlepsze zdanie. Wynajmuje mu nawet położony na uboczu garaż. Walczak i Wach chcą sprawdzić, co jest w środku.
Tymczasem Paulina dostaje wiadomość, że jej córka wymknęła się spod kurateli Kornelii. Agata wróciła do Wrocławia na osiemnastkę kolegi i nie ma z nią kontaktu.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 695
Wydaje się, że próba przekazania okupu za Anastazję spełznie na niczym - pomimo długiego oczekiwania, porywacze się nie odzywają. Kiedy kryminalni mają już zrezygnować, odzywa się telefon z zaskakującymi wiadomościami. Anastazja rzekomo uaktywniła się w mediach społecznościowych i skontaktowała się z kimś z kolegów. W wyniku nocnych wydarzeń śledztwo się komplikuje. Z Warszawy przyjeżdża inspektor Kujawińska, aby zaprowadzić swoje porządki. Jej córka, Kaśka Lipka, chce za wszelką cenę wykazać się, zanim matka przejmie postępowanie. Kolejna wizyta w szkole Anastazji pozwala odkryć pewien trop i Lipka jest zdeterminowana, żeby go sprawdzić - nawet jeżeli w tym celu będzie musiała okłamać swoją partnerkę, Olkę Latoszek.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 696
Po brawurowej i niespodziewanej ucieczce Janika z więzienia śledczy mają pełne ręce roboty, tym bardziej że nikt nie wierzy w to, by były prokurator dokonał tego samodzielnie. Dzięki pomocy starego znajomego Kopernik dowiaduje się, że to Prałat zorganizował całą akcję. Policjanci nie mają jednak dowodów, na podstawie których mogliby zatrzymać przestępcę. Sam Prałat nie zamierza bezczynnie czekać na kolejny ruch ze strony policji. W międzyczasie niespodziewanego odkrycia dokonują Kowalski i Magda. W efekcie ujawnione zostają kolejne fakty z życia Pietraszewskiego.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” - odcinek 697
Kropelka zastaje pod prysznicem w mieszkaniu swoim i Dagi nagiego Paszkowskiego, co daje jej do myślenia. Górska musi wyprowadzić ją z błędu. Tomek Jawor wziął wolne ze względu na sprawy prywatne, więc następne śledztwo Górska prowadzi z Magdą. Chodzi o samobójstwo mężczyzny, który zdaniem jego sióstr w rzeczywistości został zamordowany. Testament denata rzeczywiście budzi podejrzenia - zmarły zapisał cały majątek swojej opiekunce, Patrycji. Dziewczyna ma podejrzaną przeszłość, w jej kartotece jest informacja o pobycie w domu poprawczym. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się wesele Janusza Wojtali. Pojawi się tam większość pracowników komendy, ale też pewien nieproszony gość, który spowoduje spore komplikacje.

Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Czwórce.