2023-01-26

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” - odcinek 72: Absolutne cuda

0

Nietypowe i cenne przedmioty z duszą na emocjonujących licytacjach w Czwórce. W 72. odcinku programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” są to: złota brosza z brylantami, brytyjski wózek, krzesła oraz gra domino. Ile są warte te artefakty? Co ciekawego zdradzają o nich eksperci? Jakie historie i osobowości zachwycają prowadzącego program Pawła Orleańskiego?

Oglądaj Łowcy skarbów. Kto da więcej online na polsatgo.pl.

Brylantowa biżuteria
Pani Ewa ze Szczecina przywiozła do programu pamiątkę rodzinną - złotą broszę z 14-karatowego złota z brylantami. Ten skarb pochodzący z drugiej dekady XX wieku ocenia i wycenia Urszula Prus, biegła sądowa w zakresie wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych, koordynatorka aukcji biżuterii oraz członek Rzeczoznawców Jubilerskich.

Elegancki pojazd
Jako drugi swój skarb prezentuje pan Sebastian, który przywiózł wózek z lat 70., stworzony w brytyjskiej pracowni „Silver Cross”, działającej od XIX wieku. Wartość tego przedmiotu ocenia Jakub Naumiuk, rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Ile jest wart ten elegancki pojazd dla dziecka?

Wyjątkowy mebel
Kolejny sprzedający, pan Paweł z Kroczyc postanowił zainteresować Łowców krzesłem ze spółdzielni „Ład” projektu Franciszka Aplewicza. O wartości tego skarbu oraz o niezwykłej historii legendarnej już Spółdzielni Artystów Plastyków „Ład” opowiada Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa.

Gra z dzieciństwa
Na zakończenie licytacja gry domino przywiezionej przez panią Marzannę z Grójca. Przed aukcją ten skarb pochodzący prawdopodobnie z lat 50. lub 60. ocenia i wycenia Agnieszka Gniotek - historyczka i krytyczka sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego.

Łowcy skarbów. Kto da więcej od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Czwórce.