2022-05-13

„Gwiazdy Kabaretu” - odcinek 100: Od debiutu do jubileuszu

0

Jakoś trzeba zacząć, żeby móc świętować rocznicę. A początki bywają zabawne. Goście specjalni jubileuszowego 100. odcinka „Gwiazd Kabaretu” - kabaret Zdolni i skromni - dobrze o tym wiedzą, bo po pierwsze sami debiutują w popularnym telewizyjnym show, a po drugie mają skecze, które dowodzą, że co nieco o pierwszych razach wiedzą. Program prowadzi Robert Korólczyk - tym razem w smokingu - a o oprawę muzyczną dba nieodłączny Glam Quartet.

Oglądaj Gwiazdy Kabaretu online na polsatgo.pl.

Zabawne pierwsze razy
Z debiutami bywa różnie. Robert Korólczyk wspomina, jak w pierwszym odcinku „Gwiazd Kabaretu”, nie wiedząc, że jest już nagrywany, naopowiadał strasznych rzeczy o swojej teściowej, która do tej pory ma go w nieodebranych. A Glam Quartet opowiada o swoich pierwszych razach. Jest nawet miejsce na powtórkę skrzypcowego debiutu „Kurki trzy”. W podobnej sytuacji znalazł się kabaret Zdolni i skromni, który debiutuje na gościnnej komediowej scenie Czwórki.

Zdolni i skromni wiedzą, jak zaczynać
W jednym ze skeczów okazuje się, że pierwsza komunia to pierwszy raz nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców. A przy okazji jest to starcie różnych perspektyw. Dziecko alergika potrzebuje bezglutenowego opłatka i wielu, wielu innych wyjątków oraz udogodnień. Tymczasem bogaci rodzice chcą zajechać pod kościół limuzyną i martwią się, czy aby na pewno się tam z nią zmieszczą. Natomiast pewien nieporadny ojciec mocno potrzebuje pomocy małżonki, z którą musi konsultować telefonicznie niemal wszystko...
Jest też skecz o tym, jak inteligentny sosnowianin po raz pierwszy przyprowadza do domu sympatię - traf chce, że akurat prostą Ślązaczkę. Czy miłośniczka tłustego mięcha odnajdzie się w wegetariańskim, inteligenckim domu?
Zdolni i skromni zabierają również widzów do biura podróży dla celebrytów i polityków „Plebs nie lata, my latamy”. Przychodzą tam chamy i wieśniaczki, a na telefonie prezydent, pan Donald oraz pewna kościelna ekscelencja o takim nazwisku, że jak ci powie, to się zdziwisz. Czy jedna agencja naprawdę może wakacyjnie uszczęśliwić te wszystkie osoby?

Gwiazdy Kabaretu w piątek o godz. 20:00 w Czwórce.

Komentarze